Spotify, Uzun Zamandır Beklenen Özelliği Android Kullanıcılarına Sundu

Spotify kullanan Android kullanıcıları, iOS cihazlarda uzun zamandan beri olan bir özelliğin kendilerinde olmamasından şikayetçiydi. Şirket bu duruma kulak asarak uzun zamandır beklenen özelliği en sonunda kullanıma sundu. Hangi özellik Android kullanıcılarına sunuldu?

Spotify, Android Kullanıcılarını Sevindirdi!

Android’deki Spotify uygulaması, iOS kullanıcılarının yıllardır sahip olduğu, çok istenen “Kuyruğa Kaydır” hareketini nihayet alıyor. Son raporlara göre, hareket şu anda birkaç kullanıcı için mevcut gibi görünüyor, ancak önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla kullanıcıya sunulmasını bekliyoruz.

Farkında olmayanlar için, Android’deki Spotify kullanıcıları, beş yıl önce iOS uygulamasında kullanıma sunulduğundan beri şirketten Kuyruğa Kaydır hareketi için destek eklemesini talep ediyor. Spotify, geçen yıl bu özelliği Android’e getirme planının olmadığını söylemesinin ardından bugün itibariyle ortaya çıkmış gibi görünüyor. Reddit kullanıcısı u/Far-Contact-9369’a göre, bu özellik nihayet Android uygulamasında kullanılabilir ve kullanıcıların basit bir hareketle sıraya parça eklemesine olanak tanır.

Daha önce de belirtildiği gibi, özellik şu anda tüm Android kullanıcıları için mevcut görünmüyor. Bu, Spotify’ın özelliği geniş bir alana yaymadan önce muhtemelen az sayıda kullanıcıyla test ettiğini gösteriyor. Bir şarkı çalarak ve ardından başka bir parçaya kaydırarak özelliğin cihazınızda mevcut olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Hareket cihazınızda yayınlanıyorsa, “Sıraya eklendi” açılır penceresini görmelisiniz.

Şimdiye kadar ise Android kullanıcıları, dinlemek istedikleri bir şarkıyı çalma sırasına ekleyebilmek için dinlemek istedikleri şarkının hemen yanında bulunan üç noktaya tıklayarak “Sıraya ekle” seçeneğini kullanmak zorundaydı. Yeni gelen özellikle birlikte Android kullanıcıları, tıpkı iOS cihazlarda olduğu gibi dinlemek istedikleri şarkıyı sağa kaydırarak çalma sırasına ekleyebilme imkanına sahip oluyorlar.

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik akış hizmeti Spotify, özelliğin kullanıma sunulmasıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Özellik geniş çapta kullanıma sunulduğunda şirketin daha fazla ayrıntının da gün yüzüne çıkmasını bekliyoruz.

En çok tercih edilen çevrimiçi müzik akış servislerinden Spotify mı yoksa Apple Music‘in mi daha iyi olduğunu merak ediyorsanız, YouTube kanalımızdaki videomuza göz atabilirsiniz!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...