Spotify, Uzun Zamandır Beklenen Özelliği Android Kullanıcılarına Sundu

Spotify kullanan Android kullanıcıları, iOS cihazlarda uzun zamandan beri olan bir özelliğin kendilerinde olmamasından şikayetçiydi. Şirket bu duruma kulak asarak uzun zamandır beklenen özelliği en sonunda kullanıma sundu. Hangi özellik Android kullanıcılarına sunuldu?

Spotify, Android Kullanıcılarını Sevindirdi!

Android’deki Spotify uygulaması, iOS kullanıcılarının yıllardır sahip olduğu, çok istenen “Kuyruğa Kaydır” hareketini nihayet alıyor. Son raporlara göre, hareket şu anda birkaç kullanıcı için mevcut gibi görünüyor, ancak önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla kullanıcıya sunulmasını bekliyoruz.

Farkında olmayanlar için, Android’deki Spotify kullanıcıları, beş yıl önce iOS uygulamasında kullanıma sunulduğundan beri şirketten Kuyruğa Kaydır hareketi için destek eklemesini talep ediyor. Spotify, geçen yıl bu özelliği Android’e getirme planının olmadığını söylemesinin ardından bugün itibariyle ortaya çıkmış gibi görünüyor. Reddit kullanıcısı u/Far-Contact-9369’a göre, bu özellik nihayet Android uygulamasında kullanılabilir ve kullanıcıların basit bir hareketle sıraya parça eklemesine olanak tanır.

Daha önce de belirtildiği gibi, özellik şu anda tüm Android kullanıcıları için mevcut görünmüyor. Bu, Spotify’ın özelliği geniş bir alana yaymadan önce muhtemelen az sayıda kullanıcıyla test ettiğini gösteriyor. Bir şarkı çalarak ve ardından başka bir parçaya kaydırarak özelliğin cihazınızda mevcut olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Hareket cihazınızda yayınlanıyorsa, “Sıraya eklendi” açılır penceresini görmelisiniz.

Şimdiye kadar ise Android kullanıcıları, dinlemek istedikleri bir şarkıyı çalma sırasına ekleyebilmek için dinlemek istedikleri şarkının hemen yanında bulunan üç noktaya tıklayarak “Sıraya ekle” seçeneğini kullanmak zorundaydı. Yeni gelen özellikle birlikte Android kullanıcıları, tıpkı iOS cihazlarda olduğu gibi dinlemek istedikleri şarkıyı sağa kaydırarak çalma sırasına ekleyebilme imkanına sahip oluyorlar.

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik akış hizmeti Spotify, özelliğin kullanıma sunulmasıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Özellik geniş çapta kullanıma sunulduğunda şirketin daha fazla ayrıntının da gün yüzüne çıkmasını bekliyoruz.

En çok tercih edilen çevrimiçi müzik akış servislerinden Spotify mı yoksa Apple Music‘in mi daha iyi olduğunu merak ediyorsanız, YouTube kanalımızdaki videomuza göz atabilirsiniz!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...