Netflix, Ödüllü Bir Oyun Stüdyosu Satın Aldı

Video oyunlarını genişleme için bir öncelik haline getiren Netflix, ilk oyun geliştirici stüdyosu satın aldı.

Dünyanın en büyük video izleme platformlarından Netflix, yeni bir sektöre girmek için ilk somut adımı attı. Son gelen haberlere göre şirket, ilk oyun stüdyosunu satın aldı.

Netflix, oyun stüdyosu satın aldı

Şirketin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Night School Studio isimli ödüllü bir oyun stüdyosu resmen satın alındı.

Night School, satın almayı kendi sitesinde ayrı olarak doğruladı ve “Netflix’e katılan ilk oyun stüdyosu olmanın gerçeküstü bir onur olduğunu” söyledi. Satın alma şartları ise henüz açıklanmadı.

Sean Krankel ve Adam Hines tarafından 2014 yılında kurulan Night School Studio, ilk oyunu olan doğaüstü gizemli macera Oxenfree ile tanınır. Netflix, oyunları reklamsız veya uygulama içi satın alma olmadan aboneliğinin bir parçası haline getirmeyi planlıyor.

Oyun geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Mike Verdu blog yazısında, “Dünya çapında geliştiricilerle çalışmaya ve harika bir özel oyun koleksiyonu sunmak için sektördeki en iyi yetenekleri işe almaya devam edeceğiz.” dedi.

Anlaşma, Netflix’in video oyunlarını çevrimiçi akış işinin önemli bir uzantısı haline getirme tutkusunda ilerlediğini gösteriyor. Genel Müdür Yardımcısı Ted Sarandos Pazartesi günü düzenlediği bir konferansta, bu işteki ilk çıkışının zamanlamasının hala havada olduğunu söyledi.

Night School Studio’nun oyunları genellikle, hikaye tabanlı ve daha çok öyküye odaklanan bir yapıya sahip olduğundan, Netflix’in işine yarayabilecek bir durum olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Netflix ise en son Android uygulaması içerisinde Stranger Things: 1984 ve Stranger Things 3 oyunlarını test etmeye başlamıştı.

Şirket, çıkış yapacak olan oyunlarda reklam bulunmayacağını, oyun için satın alma bulunmayacağını ve oyunların ayrı olarak satılmayacağını da ifade ediyor. Oyunlar şu an için ana Netflix aboneliğiyle oynanabilecek gibi görünüyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kategoriler

En Güncel Haberler

Amazon Hem Devletle Hem Halkla Karşı Karşıya!

Amazon, New York Başsavcısı Letitia James tarafından teşvik edilen, yerine getirme merkezlerinde başarısız olan COVID korumalarıyla ilgili yeni sorularla karşı karşıya. İşçilerin protestolarından ve...

Twitch, Makine Öğrenmesi Teknolojisiyle Yasakları Güçlendirecek

Twitch, yasaklardan kaçan insanları tespit etmek için makine öğrenmesi teknolojisini kullanacak. Peki bu teknoloji nasıl olacak? Twitch, yasaklardan kaçmaya çalışan kişileri tespit etmek için makine...

Meta, İngiltere ile Ters Düştü!

İngiltere'nin rekabet düzenleyicisi, Facebook'un ana şirketi Meta'nın Giphy'yi satın almasının, sosyal medya devinin popüler GIF yapma ve paylaşım web sitesini satın aldığını ilk kez...