Elon Musk Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Elon Musk, diğer mega milyarder Jeff Bezos’un SpaceX’in projelerini durdurmak için dava açmaya devam etmesinden memnun değil ve Salı günü 2021 Kod Konferansı sırasında Amazon kurucusu için bir takım ifadelerde bulundu : “Nasıl olursa olsun Ay’a giden yolumuzu dava edemezsiniz, avukatların iyi olsa bile.”

Musk, gazeteci Kara Swisher’ın, Bezos’un uzay şirketi Blue Origin’in geçtiğimiz günlerde NASA’nın SpaceX’e bir ay iniş aracı geliştirmesi için verdiği bir sözleşmeyi engellemek için nasıl dava açtığına ilişkin bir sorusuna yanıt veriyordu. Amazon, SpaceX’in Starlink internet uydularını Federal İletişim Komisyonu ile de protesto etti.

Elon Musk, Uzay ve Tesla konularına değindi

Swisher Salı günü Musk’a yasal kavgalar hakkında Bezos ile konuşup konuşmadığını sordu. Musk, “Sözlü değil, sadece… alt tweetler” dedi. (Ağustos ayında Musk bir tweet atmıştı: “SpaceX’e karşı tam zamanlı bir iş dosyalama davaları sürdürmek için Besos’un emekli olduğu ortaya çıktı…”)

Musk, milyarder uzay yarışı ile ilgili tamamen ters değildi. Swisher, Bezos ve Richard Branson’ın yakın zamanda kendi şirketleriyle yaptıkları yörünge altı uçuşlarını sorduğunda Musk, “uzayın ilerlemesi için para harcamalarının harika olduğunu düşündüğünü” söyledi. Ancak, “alt yörünge [sadece] yörünge yönünde bir adımdır” şeklinde iğneleyici bir takım sözler de sarf etti.

Tesla, “Tam Kendi Kendine Sürüş” beta testi imza gizlilik anlaşmalarına katılım sağlıyor, ancak CEO Elon Musk Salı günü “muhtemelen bunlara ihtiyacımız olmadığını” söyledi.

Musk, 2021 Kod Konferansı sırasında Salı günü yaptığı açıklamada, beta yazılımının çalışırken paylaşıldığı “çok sayıda video var” dedi. “İnsanlar beni dinlemiyor gibi görünüyor” ve “zaten görmezden geliyorlar. Neden bir NDA (gizlilik sözleşmesi) olduğunu bilmiyorum” dedi.

Tesla, yaklaşık bir yıldır, adına rağmen şirketin arabalarını tamamen otonom hale getiremeyen “Tam Kendi Kendine Sürüş” yazılımının beta sürümünü test eden küçük bir gruba sahip. Ancak bu hafta yardımcı başkan, şirketin programa katılanları NDA’ları imzalamasını sağladığını bildirdi. NDA bir anlaşma türü ve bu anlaşmalar, “Tesla’nın başarısız olmasını isteyen birçok insan var” diye, kötü performans gösteren beta yazılımının görüntülerini paylaşılmasına engel oluyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...