Otomotiv Şirketi Geely, Akıllı Telefon Sektörüne Giriyor

Çin merkezli otomobil üreticisi Geely, akıllı telefon sektörüne girmek için kolları sıvadı.

Apple, Xiaomi gibi büyük akıllı telefon üreticileri otomobil sektörüne girmek için hazırlanırken, Geely ise tam tersini deneyerek akıllı telefon pazarına girmek için çalışmalarına başladı.

Geely, akıllı telefon pazarına giriyor

Volvo gibi dünya çapında bir markanın sahibi olan Geely, akıllı telefon sektörüne de damga vurmak istiyor. Yapılan açıklamaya göre bu kapsamda kurulacak olan Hubei Xingji Shidai Technology isimli şirketin merkezi Wuhan’da olacak ve “küresel tüketicilere akıllı telefonlar da dahil olmak üzere birinci sınıf akıllı cihazlar geliştirmek için küresel teknolojileri ve kaynakları entegre etmeye” odaklanacak.
Geely, büyük bir pazara giriyor ve premium akıllı telefon kategorisinde Apple, Samsung ve Xiaomi gibi firmalarla karşı karşıya gelebilir.

Şirket, telefonların markası veya ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında bilgi vermedi ancak akıllı telefonların otomobil işini tamamladığını söyledi.

Şirket, “Akıllı araç kokpitlerindeki teknolojiler ve akıllı telefon yazılım teknolojileri arasında yakın bir bağlantı var. Gelecekteki ana trend, sınırlar arasında kullanıcı ekosistemleri oluşturmak ve kullanıcılara daha kullanışlı, daha akıllı ve sorunsuz bağlantılı çoklu ekran deneyimleri sunmaktır.” ifadelerini kullandı.

Şirketin ilk çıkaracağı akıllı telefonların Çin pazarına özel olarak üretileceği söylense de kullanıcılar tarafından sevilmesi durumunda tüm dünya genelinde tercih edilen bir marka olma yolunda da ilerleyebilir. Firmanın ilk aşamada 3 milyonluk bir telefon üretimi planladığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Bunun yanı sıra şirket, akıllı telefon sektörüne giriş yapmasının yanı sıra gelecekte uydu ve uçan otomobil konusunda da girişimlerde bulunacağını açıkladı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Fiat Egea Sedan 2022 Fiyat Listesi

Türkiye'de otomobil fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 300.000 Türk Lirası altında sıfır otomobil kalmayan günümüzde birincil tercih genellikle Fiat Egea'dan yana oluyor. Geniş iç...
00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...