Netflix Games Resmen Duyuruldu: Hangi Oyunlar Var?

Netflix‘in uzunca bir süredir geliştirmekte olduğu yeni girişimi Netflix Games resmen duyuruldu! Tüm dünyada erişime açılan platformda hangi oyunlar yer alacak?

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan platform Netflix, defalarca oyun sektörüne gireceği söylentilerle karşımıza çıkmıştı. Son olarak ödüllü bir oyun stüdyosu satın alan şirket, bu alanda çalışmalar yapacağını gözler önüne sermişti.

Geçtiğimiz ay Netflix, Android uygulaması içerisinde Stranger Things: 1984 ve Stranger Things 3 oyunlarını test etmeye başladı. Bu test ilk aşamada yalnızca Polonya merkezli olarak yapıldı ancak daha sonra testler İspanya ile İtalya’da da yapılarak daha da genişletilmiş oldu. Play Store üzerinden kullanıcıların indirme yapması gerektiğinden şirket, “Netflix Games” isimli yeni kategorisiyle oyuncuları sevindirecek.

Netflix Games, 5 oyunla birlikte geliyor!

Netflix, yeni girişimiyle birlikte tüm dünyada şimdiden ses getirmiş durumda. Şirket, yeni girişimiyle ilgili olarak, “Bugünden itibaren, dünyanın her yerindeki Netflix üyeleri aşağıdaki beş mobil oyunu Android cihazlarda oynayabilecekler. şeklinde bir açıklama yaptı. Peki oyunculara sunulan bu 5 oyun neler?

  • Stranger Things 1984
  • Stranger Things 3: The Game
  • Shooting Hoops
  • Teeter Up
  • Card Blast

Netflix tarafından sunulan bu oyunlara erişebilmek için bir Netflix üyeliğinizin olması yeterli. Şu an için reklamlar, ekstra ücretler veya uygulama içi satın alımlar platformda bulunmuyor. Üyeler, aynı hesapla birden fazla mobil cihazdan oyun oynayabilme imkanına da sahip olacak.

Mobil oyunlar şu an için sadece Android cihazlar üzerinden oynanabiliyor. Kullanıcılar Netflix hesabında oturum açıp profile giriş yaptığında, indirecekleri oyunları seçebilecekleri ayrı bir oyun satırı ve sekmesiyle karşılaşacaklar. Peki Netflix Games kullanıcılara başka neler sunuyor?

Dil seçeneği

Netflix, mobil oyunları hizmet verdiği pek çok dilde sunacağını açıkladı. Oyunlarınızın varsayılan dili, otomatik olarak Netflix profilinizde belirttiğiniz tercihe göre seçilecek. Tercih ettiğiniz dil bulunmuyorsa oyunların varsayılan dili İngilizce olarak sunulacak.

Çocuk güvenliği

Oyunlar sekmesi, güvenlik gerekçesiyle çocuk profillerinde bulunmayacak. Çocukların yetişkin profillerine erişmesine engel olmak için bir PIN kodu belirleyerek Netflix’te oturum açarak bir cihazda oyun oynamak için de belirlediğiniz aynı PIN kodunu kullanmanız gerekecek.

İnternetsiz erişim

Netflix’in mobil uygulamalarını oynayabilmek için herhangi bir internet bağlantısına ihtiyacınız yok. Bağlantınızın yavaş olduğu veya olmadığı bir durumda kolaylıkla oyunlara erişebileceksiniz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...