Müzik Dinleme Deneyiminizi İyileştirecek En İyi Spotify Özellikleri

Spotify kullanıyorsanız ve uygulamadan en iyi verimi almak istiyorsanız, işte karşınızda en iyi Spotify özellikleri!

Spotify mobil uygulamasında müzik dinlemek güzel ama daha iyi de olabilir. Spotify, dünya çapında çok çeşitli müzik sanatçılarının yanı sıra çok çeşitli ses ve video podcast’lerinden hoşlanan 406 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir.

En İyi Spotify Özellikleri

Spotify mobil uygulamasında yalnızca müzik veya podcast dinlediyseniz ve ayarları hiç değiştirmediyseniz, dinleme deneyiminizi iyileştirebilecek özellikleri kaçırıyorsunuz.

Hizmetten en iyi şekilde yararlanmak için mobil uygulamada kullanabileceğiniz 10 Spotify özelliği arasında neler bulunuyor?

Veri Tasarrufu Modu

Spotify’ın Veri Tasarrufu modu, uygulamayı kullanırken verilerden tasarruf etmenin bir yoludur. Veri Tasarrufu’nu açmak için Spotify uygulamasını açın, ayarlar simgesine ve Veri Tasarrufu’na dokunun. Wi-Fi’de değilken ses kalitenizi düşük olarak ayarlamayı veya video podcast’lerinden ses akışı yapmayı seçebilirsiniz. Telefonunuzda bellekten tasarruf etmek için yalnızca video podcast’lerinden ses indirme seçeneği de vardır.

Çevrimdışı Modu Açma

Mobil internetiniz yeterli değilse veya yalnızca indirdiğinizi dinlemek istiyorsanız çevrimdışı mod iyi olabilir. Çevrimdışı modunu etkinleştirmek için Spotify uygulamasını açın, ayarlar simgesine dokunun, Oynat’a dokunun ve Çevrimdışı, menünün üst kısmında bir seçenek olacaktır. Etkinleştirildiğinde, premium üyeler indirilen şarkıları ve podcast’leri dinleyebilecek ve ücretsiz kullanıcılar indirilen podcast’leri dinleyebilecek.

Bir Sanatçının Radyo Sayfasını Bulun

Spotify sayfasında arama yapmak yerine bir sanatçının radyo çalma listesini bulmanın daha kolay bir yolu olduğunu biliyor muydunuz? Bir sanatçının sayfasını veya albümünü açın, Takip Et düğmesinin yanındaki üç nokta ayarları düğmesine dokunun. Sonraki sayfada, Radyoya git’e dokunun, o sanatçının radyo çalma listesine yönlendirileceksiniz.

Ses Kalitenizi Ayarlayın

Spotify’ın ayarlar kısmında bulunan ses bölümünden, baz ses seviyenizi, ses kalitenizi ayarlayabilir ve hatta bir ekolayzere erişebilirsiniz. Bu ayarları değiştirmek, her durumda ses kalitenizi iyileştirebilir.

Gapless Playback’i Açın (Boşluksuz Oynatma)

Şarkılar arasındaki boşluklar can sıkıcı olabilir. Gapless Playback’i açmak, bir çalma listesindeki veya albümdeki şarkıların üst üste gelmesine neden olabilir, böylece en sevdiğiniz DJ’den sürekli bir müzik akışı varmış gibi hissettirir. Özelliği açmak için Spotify uygulamasını açın, ayarlar simgesine dokunun, Oynatma’ya ve Boşluksuz Oynatma’ya dokunun. Gapless Playback’in üzerinde, şarkıların birbiriyle ne kadar örtüşeceğini ayarlamanıza izin veren bir Crossfade kaydırıcısı vardır. Hafif bir örtüşme sağlamak için bir saniye veya bir şarkı hızlanırken diğeri yavaşlarken dinlemek için 12 saniye seçin.

Ses Komutlarını Etkinleştirme

Siri veya Alexa sesli komutlarını etkinleştirmek için Spotify uygulamasını açın, dişli simgesine dokunun, Ses Etkileşimleri’ne ve “Hey Spotify”a dokunun. Uygulamaya mikrofonunuzu kullanma izni verdiğinizde, “Hey, Spotify, sıradaki şarkı” gibi komutlar söyleyebilirsiniz. Sesli komutları kapatmak için Spotify uygulamasını açın, ayarlar simgesine ve Ses Etkileşimleri’ne dokunun. Özelliği kapatmak için menüde Hey Spotify’a dokunun. Ardından, Spotify’ın telefonunuzun mikrofonuna erişmesine izin vermemek için telefonunuzun ayarlarına gitmek için Mikrofon izinleri’ne dokunun. Bu özellik sayesinde, meşgul olduğunuzda telefonunuz üzerinden şarkı değiştirmek yerine sesli komutlar aracılığı ile şarkı değiştirme imkanına sahip olabilirsiniz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...