Instagram Kullanıcılarından Doğrulama İsteyecek!

Sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından Twitter’da yayınlanan ekran görüntülerine göre Instagram, bazı kullanıcılardan gerçek bir insan olduklarını doğrulamak için yüzlerinin birden çok açısını gösteren bir video selfie sağlamalarını istiyor.

Sosyal ağ, spam mesajlar bırakabilen, insanları taciz edebilen veya beğeni veya takipçi sayılarını yapay olarak şişirmek için kullanılabilen bot hesaplarıyla uzun süredir mücadele ediyor ve Meta’nın (eski adıyla Facebook, Instagram’ın ana şirketi) yardımcı olmak için bu özelliği arıyor olması olasıdır. platformdaki botların yaygınlığını frenleyin.

Instagram

Instagram Doğrulama İsteyecek

XDA Developers’a göre şirket, özelliği geçen yıl test etmeye başladı ancak teknik sorunlarla karşılaştı. Birden fazla kullanıcı, mevcut hesaplarını doğrulamak için bir video selfie çekmelerinin istendiğini bildirdi.

Twitter’da başka bir yazar olan Bettina Makalintal, video özçekimini gerçekten çektiğiniz adım için yardım ekranının bir ekran görüntüsünü yayınladı – gerçek bir insan olduğunuzu kanıtlamak için “yüzünüzün tüm açılarına” baktığını yineliyor ve gösteriyor. doğrulama ekranının birden fazla kişi için göründüğünü.

Bu özelliğin şu anda bir test mi yoksa yavaş yavaş mı kullanıma sunulacağı belli değil – kabataslak görünümlü bir Instagram hesabı oluşturmak için birkaç girişimde bulunuldu. ve hiçbir zaman video yarışmasıyla karşılaşılmadı. Meta, özellik veya kullanıma sunulması hakkında yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Meta’nın Yüz Tanıma özelliklerinden birini kapatacağına dair son duyurusu göz önüne alındığında, bu hareket bazılarını şaşırtabilir. Şirketin o zamandan beri tekrarladığı gibi, Meta’nın bir bütün olarak yüz tanıma kullanımını değil, yalnızca belirli bir Facebook özelliğini kapatıyordu. Ekran görüntüsünün alt kısmındaki mesaj, özelliğin yüz tanıma özelliğini hiç kullanmayacağını ve videonun 30 gün sonra silineceğini de ima ediyor.

Meta’nın verileri saklamama veya yayınlamama sözü, zaten Facebook’a güvenmeyen bazı kullanıcılara güvence vermeyebilir. İnsanlar, bir hatanın, saldırganların Instagram kullanıcılarının sözde özel doğum günü bilgilerine (yakında uygulamayı kullanmak için vermeniz gerekecek) yalnızca bir DM ile erişmesine izin verdiği zamanı hatırlayabilir. Tabii ki Instagram, video selfie ile yapacağını söylediği gibi bu doğum günü bilgisini silme sözü vermemişti, ancak insanları (özellikle küçükleri veya anonim kalmak isteyenler) sağlamaktan rahatsızlık duydukları için suçlamak zor olurdu.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...