Netflix, Yeni “En İyi 10” Sıralamalı Web Sitesini Başlattı

Netflix, bir filmin veya dizinin popülaritesini ölçmenin yeni bir yolunu sunan içerik kitaplığı için “En İyi 10” sıralamasını içeren yeni bir web sitesi başlattı.

Netflix En İyi 10 sıralaması Nasıl Olacak?

Yeni “En İyi 10” içerikli web sitesi her Salı güncellenecek ve hizmetindeki en popüler oyunların haftalık küresel ve ülke listelerini abonelere sunacak.

Netflix‘in içerik stratejisinden sorumlu başkan yardımcısı Pablo Perez De Rosso, yeni web sitesini duyuran bir blog yazısında, listelerin önceki hafta Pazartesi’den Pazar’a hem orijinal hem de lisanslı oyunlar için görüntülenen saatlere dayandığını söyledi.

Listeleri şu şekilde ayırdık: Filmler (İngilizce), TV (İngilizce), Filmler (İngilizce olmayan) ve TV (İngilizce olmayan) için küresel Top 10 listelerinin yanı sıra 90’dan fazla ülke için sıralamalar.” Yönetici, web sitesinin şu anda İngilizce ve İspanyolca olarak mevcut olduğunu ve 2022’de daha fazla dilin geleceğini de sözlerine ekledi.

Geçen yıl Netflix’in ana sitesine gelen ilk 10 sıra, diğer insanların ne izlediğini bulmayı her zamankinden daha kolay hale getirmek amacıyla artık görüntülenen saatlere de dayanacak.

Perez De Rosso, yayın başarısını ölçmek için evrensel olarak popüler bir metrik bulmanın zor olduğunu kabul etti ancak izlenen saatlerin bir filmin veya TV şovunun popülaritesinin güçlü bir göstergesi gibi göründüğünü söyledi.

İzlenen saatlerin “daha uzun dizileri ve filmleri tercih ettiğini” kabul ettiğini, “farklı eğlence türlerinin nüanslarını tek bir ölçümle yakalamak zor olduğu için, Netflix’in zaman zaman özel listeler yayınlayacağını ifade etti.

Netflix’in yeni En İyi 10 web sitesi, neyin popüler olduğunu ve nerede olduğunu görmenize olanak sağlamanın yanı sıra, izlenecek yeni şeyler için fikirler de sunuyor.

Sizler Netflix’in sunacak olduğu bu yeni özelliği beğendiniz mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Fiat Egea Sedan 2022 Fiyat Listesi

Türkiye'de otomobil fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 300.000 Türk Lirası altında sıfır otomobil kalmayan günümüzde birincil tercih genellikle Fiat Egea'dan yana oluyor. Geniş iç...
00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...