Hertz, Polestar Markalı 65.000 Adet Elektrikli Araç Satın Alacak

Dünya çapında 145 ülkede bulunan Amerikan araba kiralama şirketi Hertz, sahip olduğu elektrikli araç sayısını arttırmak için Volvo’nun bir alt markası olan Polestar ve Çinli ana şirketi Geely’den 65.000 civarında elektrikli araç satın almayı hedeflediğini duyurdu.

Hertz, Polestar Araçları Satın Alıyor

Araba kiralama şirket Hertz, daha önce de elektrikli araba çeşitliliğini artırmak için 100.000 Tesla aracı siparişi vermişti. Ayrıca Hertz, yaklaşık 500.000 aracının neredeyse tamamını elektriklendirmeyi planlıyor.

Yeni araçların beş yıl içinde satın alınması hedefleniyor. Polestar araçları, 2022 baharında Avrupa’da ve 2022’nin sonlarında Kuzey Amerika ve Avustralya’da satışa sunulmaya başlanacak. Ayrıca iki şirket de anlaşmanın mali koşullarını açıklamadı.

Yüz yılı aşkındır hizmet veren araba kiralama şirketi Hertz, geçen yıl küresel filosunda yaklaşık 500.000 araca sahip olduğunu belirtti. Araba kiralama şirketi, pandemiden sonra geçen yıl iflasın eşiğinden dönmüştü ve yüklü miktarda borçlanmıştı. Daha sonra yatırımcılar tarafından 5,9 milyar dolarla finanse edilerek iflas etmekten kurtulmuştu.

Hertz, başlangıçta minimalist bir tasarım ve 20 inç dövme alaşım jantlara, panoramik bir tavan ve Android Automotive OS tarafından desteklenen büyük bir bilgi-eğlence sistemi dahil olmak üzere çok sayıda olanağa sahip Polestar 2 modellerini sipariş edeceğini açıkladı.

Polestar Markası

İsveçli otomotiv markası Polestar, 1996 yılında kuruldu ve 2015 yılında Volvo tarafından satın alındı. Volvo’nun performans olarak bir alt markası olarak ortaya çıkan Polestar, son yıllarda piyasada büyük ilgi çekmeye başladı. Volvo’nun ana şirketi Geely’nin ortak sahibi olduğu şirket, kısa süre önce  SPAC ile birleşerek halka açılma planlarını duyurdu. Polestar, sürdürülebilir malzemelerden yapılmış şık, birinci sınıf araçlara vurgu yaparak kendisini Tesla’ya rakip olarak gösterdi.

Polestar şimdiye kadar 155.000 dolarlık hibrit araç Polestar 1 ve Polestar 2 adında yalnızca iki araç piyasaya sürdü. Şirketin ilk tam elektrikli modeli olarak 2019 yılında üretime giren Polestar 2, dört kapılı sedan olarak 408 beygir gücüyle 270 mil menzile sahip. Bu seri, 2022’de Polestar 3 SUV , 2023’te Polestar 4 kompakt SUV ve 2024’te Polestar 5 spor sedan’ın piyasaya sürülmesiyle büyümeyi hedefliyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...