Dogecoin (DOGE) Nedir? Yükseliş Gelecek mi?

Dogecoin piyasa sıralamasına göre en büyük kripto paralardan bir tanesi olarak biliniyor. İlk 10 kripto para arasında bulunan Doge aslında temelde bir meme coin olarak ortaya atılmıştı ve yıllarca da bu şekilde varlığını sürdürdü. Herhangi bir büyük amacı veya hedeflediği bir şey yoktu. Öyle ki DOGE’nin kendi kurucusu bile ciddi bir yükseliş görünce sahip olduğu Dogecoinleri satıp Toyota bir araç aldı. Peki Dogecoin (DOGE) Nedir? Gelin sorunun cevabına yakından bakalım.

Dogecoin (DOGE) Nedir? Meme Coinlerin Atası

Meme coinlerin atası niteliğinde olan Dogecoin’in en büyük destekçisi ve bugüne gelmesini sağlayan kişi hiç şüphesiz Elon Musk. Yapmış olduğu paylaşımlar ve tweetler ile sık sık DOGE’yi düşüren ve yükselten bu isim, Tesla mağazalarında da para birimi olarak Dogecoin’i kabül ediyor.

2014 yılında ortaya atılan DOGE, iki ortak tarafından hayata geçirildi ve “doge” meme’indeki Shiba köpeğini merkeze aldı.

Dogecoin’de Son Durum Ne? Yükseliş İhtimali Olabilir mi?

Son 24 saat içinde %7 yükseliş yaşayan Dogecoin, rakipleri sayılabilecek diğer meme coinlere göre daha iyi bir performans sergiledi. Yazının girildiği anda 0.16 dolardan işlem gören kripto para, boğa sezonunun gelmesi ile beraber yukarlara doğru bir atılım gerçekleştirebilir. Fib çizgisine bakıldığı zaman ise kritik bir noktada bulunduğunu söyleyebiliriz. Buradan destek alması oldukça olası. Her ne kadar güncel piyasada meme coinlere hala önyargı ile yaklaşılsa da Dogecoin market genelinde kendini kanıtlamış ve yer edinmiş durumda.

Marketin şu an için belirsiz kaldığını belirtmekte fayda var, bugün başlayacak olan Bitcoin konferansı ile beraber yükselişler gelse de konferans bitiminde düşüş beklemek faydalı olacaktır. Fake yükselişler yapılması ve long pozisyonların temizlenmesi bu tarz haberlerde sık sık rastlanan bir durum haline geldi.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...