Xbox’tan Sonra PlayStation İçin Reklam Kararı!

Sony, PlayStation için reklam getirmeye hazırlanıyor! Peki bu reklamlar nasıl olacak?

Insider tarafından hazırlanan bir rapora göre Sony’nin oynaması ücretsiz PlayStation oyunlarına reklam getirmeye çalıştığı bildiriliyor. Peki şirket, bu reklam çalışmasını nasıl yürütecek? Reklamlar nasıl ve nerde görünecek?

PlayStation İçin Reklam Çalışması

Sony’nin PlayStation’a getireceği reklamlar oyunlarda görünecek ve oyun geliştiricilerine çalışmalarından para kazanmaları için bir yol sunacak ve onları ücretsiz oynanabilen oyunlar oluşturmaya devam etmeye teşvik edecek.

Oyun içi reklamların yıl sonuna kadar yayınlanması bekleniyor ve oyun içinde reklam panoları gibi göze çarpmayan yerlerde görünecek. Oyuncular ayrıca reklamları izlemek için ödüller alabilir ve reklamlar, Insider raporlarına göre özel bir pazar yeri aracılığıyla satılabilir. Kaynaklar, Insider’a Sony’nin reklam gelirinin bir kısmını alıp almayacağına henüz karar vermediğini, ancak geliştiricilerin ve yayıncıların tüketici verileri için ödeme yapmasını düşündüğünü söyledi.

Sony, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Microsoft’un da benzer bir reklam çalışması yapacağına ilişkin bilgileri sizlere aktarmıştık.

Sony’nin planlarına ilişkin raporlar, geçen hafta Microsoft’un, yine Insider tarafından bildirilen, oynaması ücretsiz Xbox oyunlarıyla benzer bir şey yapmayı planladığı haberlerini takip ediyor. Insider’a konuşan kaynaklar, oynaması ücretsiz Xbox oyunlarındaki reklamların bu yıl içinde çıkması bekleniyor ve Microsoft gelir kesintisi yapmayı planlamıyor.

Insider raporunda belirtildiği gibi, reklamverenlerin programa katılmak için biraz iknaya ihtiyacı olabilir. Yetişkinlere uygun veya şiddet içeren içeriğin yanında görünen reklamlar endişe kaynağı olabilir ve kullanıcıların bir oyun içi reklamı gördükten sonra ne yaptığını takip etmek zor olabilir. Insider’a göre, reklamların oyuncuları rahatsız etme olasılığı da Microsoft için bir endişe kaynağı.

Oyuncuların rahatsız olabilmesi ihtimali doğrultusunda reklam programına yalnızca belirli markaların girmesine izin vermek için “özel bir pazar yeri” oluşturmayı planladığı bildiriliyor. Bazı kaynaklar, Microsoft’un bu reklamları bu yılın üçüncü çeyreğinde Xbox’ta göstermeye başlayacağını iddia ediyor.

Bu reklam girişimlerinin ücretsiz oyun oynamaktan keyif alan konsol oyuncuları tarafından nasıl karşılanacağı ise şu an için bilinmiyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...