GTA 6 Hakkında Tüm Bilinenler | İlk Defa Kadın Karakter Olacak!

Oyuncu kesimin emin olduğu bir şey varsa o da GTA serisinin muhtemelen hiç eskimeyecek bir efsane olduğudur. Öyle ki 2013 senesinde piyasaya sürülmesine rağmen GTA 5, günümüz şartlarında hala oynanabilir ve fevkalade bir oyun olarak görülüyor. Sadece bununla sınırlı da değil; GTA Vice City, GTA San Andreas ve serinin diğer oyunları çıkış yaptıkları tarihlerden sıyrılarak günümüze kadar geliyor. Tabii ki bu durumun pek çok sebebi var; fakat Rockstar’ın çalışma kültürü bu durum üzerinde çok etkili. GTA 6 hakkında tüm bilinenler bu noktada önemli diyebiliriz.

GTA 6 Hakkında Tüm Bilinenler ve Rockstar Games Durumu

En son 4 yıl önce piyasaya sürdükleri Red Dead Redemption 2 ile gündeme gelen şirket, çalışanları tarafından topa tutulmuştu. Oyuncuların da tepkiye katılması ile birlikte Rockstar Games çalışanları üzerindeki mesai saati baskısını azaltmış ve oyunların hazırlanma süreleri daha da uzamıştı. İşte tam bu noktada muhtemelen GTA 6 tahmin ettiğimizden daha da geç çıkacak. Yine de bu nefes kesici oyunun içeriği hakkında bazı iddialar bulunuyor.

Söylentilere göre Grand Theft Auto 6, GTA Vice City ile aynı haritada geçecek. Gerçek dünyada Miami şehri olan Vice City oyuncuların uzun süredir tekrardan görmek istediği bir haritaydı. Fakat oyunun haritası Vice City kadar küçük olmayacak, çeşitli geliştirmeler iyi büyütülecek.

Hatta haritanın birkaç büyük parçadan oluşması öngörülüyordu ama çalışanların son zamanlarda oluşan hassasiyeti ve oyunun çıkış tarihini daha da ötelememek adına bu plan değiştirildi. Haritaya yapılacak eklemeler oyun çıkış gerçekleştirdikten sonra hayata geçirilecek, bu da haritaların muhtemelen multiplayer tarafında daha etkin olacağının bir göstergesi.

Bunun yanında haritada bulununa pek çok bina ve yapıya girilebileceği de söylentiler arasında yer alıyor. Oyunda tıpkı GTA 5’te olduğu gibi birden çok oynanabilir karakter yer alacak ve bunlardan bir tanesi de ilk defa kadın olacak. Bu karakterimizin latin kökenli olacağı ve 1930’larda oldukça popüler olan Bonnie ve Clyde çiftinden yola çıkılarak kurgulandığı tahmin ediliyor.

GTA 6’daki karakter çeşitliliğinin aynı zamanda timeline’a da etki etmesi muhtemel bir durum. Örneğin belli bir görevi farklı karakterlerle oynama şansınız olacak ve her karakter sizi farklı bir oynanış ile beraberinde hikayede farklı bir kapı açacak. Daha önce farklı oyunlarda gördüğümüz kelebek etkisi Rockstar tarafından da kullanılacak gibi duruyor. Oyunun çıkış tarihi konusunda ise farklı görüşler mevcut.

Belli bir kesime göre geçmiş GTA’lar arasındaki yıl farkı hesaplamalarına göre oyunun 2023’ün ikinci yarısında çıkması gerekiyor. Fakat şirketin içinde dönen söylentiler ve kötümser oyunculara göre ise GTA 6 muhtemelen 2025’e kadar sarkacak. Sizler GTA 6 hakkında neler bekliyorsunuz? Sizce bu kadar beklentinin altından kalkabilecek mi?

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...