Valve Steam Deck Sürprizi Yaptı: Haberler İyi!

Bir aydan biraz daha uzun bir süre önce Valve, Steam Deck el oyun konsolu için sevkiyat oranını iki katına çıkaracağını duyurdu. Ancak bu duyuru, rezerve edilmiş bir üniteye sahip olmak için aylarca sırada bekleyen insanların endişelerini tam olarak gidermedi. Nihayet hevesli hayranlar için harika haberler var.

Bugün Valve, Steam Deck teslimatları için sevkiyat penceresini ileriye taşıdığını açıkladı. En iyi haber ise bugün başlayan tüm yeni ön siparişlerin 2022’nin dördüncü çeyreğinde gönderilecek olması. Halihazırda kuyrukta olan ve satın alma bağlantısı e-postasını heyecanla bekleyen diğer herkes için de birimler bu yıl teslim edilecek.

Bir başka güzel sürpriz – ve belki de en önemlisi – başlangıçta “4. çeyrek veya sonrası” sevkiyat aralığında olan alıcıların 3. çeyrek aralığına kaydırılmış olması, bu da Steam Deck’lerinin Temmuz ve Eylül ayları arasında gönderileceği anlamına geliyor. Şirket, tedarik zincirindeki bazı sıkıntıları yavaş yavaş aştığını ve üretimi hızlandırdığını söylüyor.

Tedarik Zinciri İyileşiyor

Valve, Steam Deck’in üretim hattından daha fazla birim çıkarırken, müşteriler birimlerini planlanandan biraz daha erken almak için sıraya giriyor. Eğer siz de kuyruktaysanız, Valve’ın sitesinden güncellenmiş programı kontrol edebilirsiniz. E-postayı – ve onunla birlikte cihazı satın alma biletinizi – kaçırabileceğinizden endişeleniyorsanız, Valve harekete geçmeniz için birkaç günlük bir ek süre sunuyor.

Ancak Valve, geçen ay ertelenen Steam Deck Docking Station hakkında bugünkü duyurusunda herhangi bir güncelleme yapmadı. Elde taşınabilir oyun bilgisayarı sadece bu Şubat ayında piyasaya sürüldü, ancak sevkiyat tahminleri şimdiye kadar acımasızca uzun sürdü. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Steam, uzun kuyrukların nedeni olarak defalarca yetersiz parça tedarikini ve COVID kaynaklı tedarik zinciri sorunlarını gösterdi.

Bu arada Valve, yüksek fan gürültüsü ve oyun optimizasyonu titremeleri gibi donanımıyla ilgili ilk sorunları çözme konusunda bir yuvarlanma içindeydi. Bununla birlikte, daha fazla bekleyemiyorsanız, her ikisi de daha yeni (ve daha hızlı) AMD silikonuyla güçlendirilmiş oldukça kabiliyetli rakipler olan el tipi Windows oyun donanımına sahip Aya ve GPD ile şansınızı deneyebilirsiniz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Starlink Hacklendi: SpaceX’ten Cevap Gecikmedi

SpaceX'in dünya çapındaki internet hizmeti Starlink'i hacklemek için gereken her şeyin 25 dolarlık bir modchip olacağını kim düşünebilirdi? Belçika'dan bir güvenlik araştırmacısı olan Lennert...

Akıllı Telefon ile En İyi Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Günümüzde akıllı telefonlarımız ile mükemmel bir fotoğraf çekmek eskiye nazaran çok daha kolay. Artık güzel fotoğraflar yakalamak için mükemmel fotoğraf makinelerine olan ihtiyacımız ortadan...

Breaking Bad Dizisinin En İyi 5 Bölümü

Diziler veya filmler hakkında konuşurken kesin yargılara varmak hemen hemen hiç mümkün olmaz. Herkesin görüşü subjektif olacağı için bu durum oldukça doğaldır. Fakat dizi...