Eternals Serisinde Iron Man mi Olacak? Dikkat Spoiler!

Eternals serisindeki olaylar, Iron Man’in Avengers: Endgame’deki fedakarlığını çok daha etkileyici kılıyor. Tony Stark (Robert Downey Jr.), yıllarca kendini beğenmiş bir hayat yaşadıktan sonra, MCU yolculuğunu fedakar bir oyun oynayarak sonlandırdı. Thanos’un (Josh Brolin) tehdidinden arınmış bir gelecek sağlamak için altı Infinity Stone’un hepsini kullanmayı seçti ve Mad Titan’ı ve yardakçılarını kaçırarak bu süreçte kendini öldürdü.

Avengers: Endgame ve Spider-Man: Far From Home’da görüldüğü gibi, Iron Man kahramanca ölümü nedeniyle geniş çapta yas tuttu. Pepper Potts (Gwyneth Paltrow) ve kızı Morgan (Lexi Rabe) tarafından yönetilen göl evinde kasvetli ve duygusal bir cenaze töreni ile onurlandırıldı. Bu arada, dünyanın dört bir yanındaki siviller, Peter Parker’ın (Tom Holland) Avrupa okul gezisinde görüldüğü gibi, çeşitli haraçlar ve duvar resimleriyle onu kutladılar. Tony’nin fedakarlığı, hayatını ele alan bir evren filmi de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde övüldü. Ancak, Ikaris’in (Richard Madden) harika bir dizesinin işaret ettiği gibi, Eternals’daki olaylar onu daha da etkileyici kılıyor.

Eternals

Eternals Geri Kalan Marvel Evrenine Göndermeler Yapacak (Dikkat Spoiler)

Ajak’ın (Salma Hayek) ölümüyle ilgili gerçek ortaya çıkınca, Ikaris’in yaklaşan Ortaya Çıkma konusundaki gerçek duruşu da ortaya çıkıyor. Arishem’in talimatlarını takip etmenin ve Tiamut’un doğumu olurken arkalarına yaslanmanın onlar için en iyisi olduğuna ikna oldu. Diğer Ebedilerin insanlığın fedakarlığına olan inancını sorgulayarak, “Eğer insanlığa seçim hakkı verirsek, milyarlarca insanın doğması için kaç tanesi ölmeye razı olur?” diye sorar. Diğerlerinin hiçbiri bu argümana karşı çıkamıyor, onun amacını kanıtlıyor – ama aynı zamanda Demir Adam’ın fedakarlığının tam olarak neden bu kadar asil olduğunu da gösteriyor, çünkü tam olarak bunu yaptı. Tony Stark, milyarlarca insanın geri getirilebilmesi için isteyerek kendini feda eden insandı.

Kuşkusuz, Iron Man, Avengers: Endgame’deki görev için hayatını feda eden tek kahraman değildi. Black Widow (Scarlett Johannson), Hawkeye’ı (Jeremy Renner) kurtarmak ve Vormir’deki Soul Stone’u güvence altına almak için hayatından vazgeçti. Nebula (Karen Gillan), Avengers’ın planını rayından çıkarmakla tehdit eden bir versiyonunu öldürdü. Bu arada, Thanos’un varlığı kurulmadan önce, Kaptan Amerika (Chris Evans) daha büyük bir iyilik için öleceğini zaten kanıtladı. Bahsedilen kahramanların tüm fedakarlıkları geçerlidir, ancak yalnızca Tony, gelecek nesil için daha iyi bir gelecek fikri tarafından yönlendirildi. Her zaman peşinden gelecek şeylere kafayı takmıştı; dahi, milyarder, kısa vadeli her şeyden çok bir miras bırakmak için yatırım yaptı. Yenilmezler kadar erken, o zaten sürdürülebilirliği teşvik etmek için çalışıyordu. Yenilmezler: Ultron Çağı tarafından, dünyanın her yerinde, Yenilmezler olmasa bile insanları güvende tutacak bir zırh takımı yaratmaya bakıyordu. Tony sürekli olarak ileride ne olduğuna bakıyor, sahip olduğundan daha iyi olduğundan emin olmak için aktif olarak çalışıyordu.

Iron Man artık MCU’da değil, Eternals’ın bir noktasında kozmik varlıklar bunu kısaca tartıştı. Hayranların Avengers: Endgame’den sonra onu geri getirmek için devam eden yaygaralarına rağmen, Tony yakın zamanda seriye geri dönecek gibi görünmüyor. Ancak mirası yaşıyor ve Ironheart ve Armor Wars gibi gelecek projelerle seride anlatısal bir etki yaratmaya devam ediyor.

Kaynak: Screenrant.com

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...