The Elder Scrolls 6: Çıkış Tarihi, Fragman ve Bilinen Tüm Detaylar

Oyun dünyasının uzun zamandır dört gözle beklediği The Elder Scrolls 6 hakkında bilinen tüm detayları yazımızda sizler için derledik.

Bethesda, Skyrim‘in onuncu yaş gününü süslü yeni bir Yıldönümü Sürümü ile kutladığını geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Ancak bir süredir beklenen The Elder Scrolls 6’dan henüz herhangi bir yeni bilgi paylaşılmadı.

Oyun, yarım dakikalık bir teaser fragmanı gördüğümüz E3 2018‘den bu yana resmen biliniyor olsa da, Bethesda, iddialı uzay RPG oyunu Starfield‘ın geliştirme zamanından aslan payını almasıyla birlikte, yeni oyunun piyasaya sürülmesine hala yıllar olduğunu açıkça belirtti. Elder Scrolls 6’nın bu oyundan sonra sıradaki yerini alması gerekiyor.

Ancak geçtiğimiz yıllarda yayımlanmış yarım dakikalık fragmandan epey bir şey çıkarabiliyoruz. The Elder Scrolls 6 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada.

The Elder Scrolls 6’nın çıkış tarihi


Önce kötü haberi aradan çıkaralım. 2018’de baştan sona alay konusu olmasına rağmen, The Elder Scrolls 6 hala mağaza raflarından yıllarca uzakta durmaya devam edecek.

Bethesda patronu Todd Howard, Temmuz 2021’de verdiği bir demeçte, The Elder Scrolls 6’nın hala bir tasarım aşamasında olduğunu ifade etmişti.

Bu, Bethesda’nın muhtemelen önce 2022’nin Starfield’ına öncelik vermesiyle The Elder Scrolls 6’nın önünde hala yıllar olduğunu gösteriyor. Starfield, The Elder Scrolls 6’ya güç verecek olan Creation 2 motorunu kullanan ilk oyun seti olduğu düşünüldüğünde, bu kötü bir şey değil gibi görünüyor.

İyimser olarak, 2024 yılı çıkış tarihi olarak neredeyse makul görünüyor, ancak çok daha uzun sürerse şaşırmazdık.

The Elder Scrools 6 resmi fragman

Şimdiye kadar, The Elder Scrolls 6’nın gördüğümüz tek görüntüsü, E3 2018’de piyasaya sürülen yarım dakikalık bir teaser fragmanı şeklinde geldi. Hâlâ oynanış görüntüsü yok, sadece logoya bir bakış ve nerede olduğuna dair bazı sahneler var.

The Elder Scrolls 6 nerede geçecek?

Fragman bize The Elder Scrolls 6’nın dayandığı yere işaret edebilecek bazı ipuçları veriyor.

Başlangıç ​​olarak, tüm Elder Scrolls oyunları Tamriel kıtasında geçiyor. Morrowind, Cyrodill ve Skyrim’i son üç oyunda zaten gördük, ancak yukarıdaki fragmanın dağlık görünümü, The Elder Scrolls 6’nın Bretonların takıldığı Black Rock’ta veya Hammerfell’de geçebileceği yönünde bazı spekülasyonlara yol açtı.

Teaser hiçbir şekilde oynanış göstermese de, Bethesda’nın The Elder Scrolls oyunlarını bu kadar kalıcı bir şekilde popüler yapan formülden çok uzaklaşması gerçekten şaşırtıcı olurdu.

PlayStation 5 sürümünün neredeyse kaçınılmaz olmaması, PSVR’de Skyrim ile yaptığımız gibi The Elder Scrolls 6’nın sanal gerçeklik sürümünü görmeyeceğimiz anlamına geliyor. PC’de de piyasaya sürülmesine rağmen, PS4’teki hazır kurulum tabanı, başlığı sanal gerçekliğe taşımayı daha az riskli hale getirmiş olmalı ve henüz PSVR’ye rakip olacak bir Xbox sanal gerçeklik başlığından söz edilmedi.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...