Epic Games, ücretsiz oyun çılgınlığına devam ediyor

Oyun tutkunlarını ücretsiz oyunlar ve indirimlerle sevindiren dijital oyun mağazası Epic Games, yeni oyunlarla kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Bedava dağıtılan oyunlara bu hafta bir yenisi eklenerek 13 TL değerindeki The Lion’s Song oyununu ücretsiz yaptı. Oyun, 20 Mayıs 17:59’a kadar ücretsiz dağıtılacak. Ancak Epic Games bununla yetinmeyerek bir başka oyunu önümüzdeki hafta ücretsiz yapacağını da platformundan duyurdu. Ücretsiz yapılacak oyunun bildirildiği yerde oyunun ismi yerine “gizemli oyun” ibaresinin yanı sıra bir de sayaç yer alıyor.

Bu haftanın ücretsiz oyunu The Lion’s Song oldu

The Lion’s Song, her bölümünde farklı bir karakterin işlendiği anlatım odaklı bir macera oyunudur. 20. yüzyılın başlarında geçen bu oyun, Avusturya’nın sanatçılarından ve bilim insanlarından oluşan bir sınıfa odaklanıyor ve her birinde onların yaratıcılık ve ilham ile samimi mücadelelerine daha yakın bir perspektiften bakılabilen farklı bölümlerden oluşuyor. Oyunun içindeki her bir karakter sıra dışı bir zihne sahip ve kendi hayatlarında farklı mücadeleler veriyor. Oyunda, konserinden hemen önce yeni bir şarkı yazmakta zorlanan oldukça yetenekli bir müzisyen, hayatında yaşadığı zorluklardan çeşitli dersler çıkaran geleceği parlak bir ressam ve işinde iyi bir matematikçi gibi karakterlere yön veriyoruz. Oyuncuların oyun içinde aldığı kararlar bu kahramanların hayal ettiği başarıları elde edip edememelerini belirliyor.

Oyunun sistem gereksinimleri

Düşük sistem gereksinimleri olan oyun, düşük performanslı bilgisayarlarda bile kusursuz çalışabilecek kapasitede. Oyunun sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10
İşlemci: 2 GHZ
Bellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: DirectX 10 uyumlu herhangi bir ekran kartı
Depolama: 500 MB kullanılabilir depolama alanı

Epic Games “gizemli” bir oyunu daha ücretsiz verecek

Bu hafta The Lion’s Gate’i ücretsiz veren Epic Games, haftaya ücretsiz olarak verilecek oyunun duyurulduğu kısımda herhangi bir oyun adı vermek yerine “gizemli oyun” ibaresi ve bir sayaç paylaştı. Epic Games daha önce bu şekilde gizemli oyun vereceğini açıklamasının ardından dünyanın en popüler oyunlarından GTA 5‘i ücretsiz yapmıştı. Yine böyle büyük bir oyunun haftaya bedava verilebilme ihtimali, oyuncuları şimdiden heyecanlandırmış durumda.

Yeni ücretsiz oyunun ne olacağını ise 20 Mayıs tarihinde görebilme imkanı bulacağız.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Diğer oyun içerikli yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...

En İyi Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde telefonların kameraları oldukça gelişmiş durumda. Bu sayede de çok güzel fotoğraflar çekebiliyoruz. Ama her ne kadar kameralar gelişmiş olsa da çektiğimiz fotoğrafları düzenleme...