Epic Games bu hafta ücretsiz vereceği oyunu duyurdu

Ücretsiz oyun vermekle ünlenen Epic Games, popüler olan bir başka oyunu daha ücretsiz yaptı. Her hafta ücretsiz oyun vermeye devam eden firma, bu haftanın ücretsiz oyununu da duyurdu. Hangi oyun ücretsiz oldu? Haberle ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Epic Games, her hafta bir veya birden fazla oyun hediye ederek oyuncuların gönlünü kazanmaya devam ediyor. Ücretsiz verilen oyunlar genel itibariyle ortalama oyunlar oluyor ancak ara sıra büyük isimli oyunları da ücretsiz yaparak platformuna yeni kullanıcıları çekmeye devam ediyor. Örneğin, geçen hafta içinde NBA 2K21 oyununu ücretsiz olarak vermişti. Oyuncular bu hafta da aynı şekilde bir başka büyük bir oyun bekliyordu ancak bu durum gerçekleşmedi. Bunun yerine Epic Games, popüler olan bir başka oyunu ücretsiz yaptı.

Epic Games, Among Us’ı ücretsiz yaptı

İlk olarak 15 Haziran 2018‘de piyasaya sürüldüğünde pek tutulmayan Among Us son dönemlere damga vurmayı başardı. Amerikan merkezli oyun stüdyosu InnerSloth tarafından geliştirilen oyun; iOSAndroid, Windows gibi birçok platformda oynanabilir olmasından dolayı oyuncuların gözdesi olmuş durumda.

Mağaza fiyatı 8 TL olan Among Us’u, 3 Haziran 2021 saat 18.00’e kadar ücretsiz bir şekilde oyun kütüphanenize eklemek için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

Oyunun konusu ne?

Oyun içinde biri ‘crewmate‘ diğeri ‘impostor’ karakterlerinden oluşan iki takım yer alıyor. Impostorların görevi tüm crewmateleri öldürerek oyunu kazanmak. Rakipleri crewmatelerin görevi ise aralarındaki impostorun kim olduğunu bulmaktır. 

Oyunun minimum sistem gereksinimleri

Oldukça düşük sistem gereksinimleri ile ön plana çıkan oyun, hemen hemen her bilgisayarda sorunsuz olarak çalışıyor. Yine de göz atmak isteyenler için sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SPI+
  • İşlemci: Intel Pentium 4 2.00 GHz
  • Ekran Kartı: NVDIA GeForce 510
  • Bellek: 1 GB
  • Depolama: 250 MB depolama alanı

Her hafta ücretsiz oyun dağıtan Epic Games’in önümüzdeki hafta hangi oyunu ücretsiz yapacağı şimdiden merak konusu oldu bile. Sıradaki ücretsiz oyunun ne olduğunu hep birlikte görüp öğreneceğiz. Bunun yanı sıra Epic Games mağazasında şu an için indirimler devam ediyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...

Elektrikli Mercedes G-Class Hakkında Tüm Bilinenler

Tamamen elektrikli bir Mercedes-Benz G-Class veya G-Wagen'i çevreleyen dedikodu, 2018'de Detroit Otomobil Fuarı'nda başladı. Orada, o zamanlar Daimler AG'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Diether...