Epic Games NBA 2K21’i ücretsiz veriyor!

Epic Games belli bir süredir oldukça kaliteli oyunları ücretsiz şekilde veriyor. Steam ile süreregelen rekabet oyuncuların çıkarına oldu ve olmaya da devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Epic Games‘in verdiği ücretsiz oyunlar arasında oyuncuları en çok sevindiren ve taktirini toplayan oyun GTA V olmuştu. Bu şekilde duyurulmadan önce ciddi oranda saklanan ve sürpriz yapılan oyunlar büyük yapımlar oluyor. Geçtiğimiz saatlerde Epic Games üzerinde yaşanan yoğunluktan dolayı platform çöktü.

Bazı durumlarda ücretsiz olarak verilen büyük yapımların oyun mağazasının sunucularında çökmeye sebebiyet verebiliyor. Sunucuların çökme problemi zaman zaman olduğu için yapımcılar konunun üstünde ciddiyet ile durmuyor fakat bazı alıcıların canını ciddi oranda sıkıyor. Yine de sunucular çöktüğünde birkaç saat içerisinde tekrar kullanıma alınıyor.

Epic Games

Epic Games’in ücretsiz verdiği NBA 2K21‘den sonra dijital oyun platformda bazı sıkıntılar yaşandı. Site birkaç saatleğine erişilemez hale geldi. Epic Games yaşanan sorunu resmi Twitter hesabından doğruladı. Epic Games bu sorunu ilk defa yaşamıyor. Çok fazla sayıda kullanıcının kısa sürede mağazaya girmeye çalışması üzerine sunucularda bu tarz zorlamalar meydana gelebiliyor. Aynı sorun GTA V verildiğinde de yaşanmıştı ve hemen hemen ücretsiz verilen çoğu oyunda oluyor. Epic Games, GTA V’den dolayı kaynaklanan sorunu aynı NBA 2K21’de çözdüğü gibi çözmüştü. 500 liraya yakın bir fiyatı olan oyunun sistem gereksinimleri aşağıda paylaşıldı.

NBA 2K21 Sistem Gereksinimleri

Minimum

İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit, Windows 8.1 64 bit veya Windows 10 64 bit

İşlemci: Intel Core i3-530 @ 2.93 GHz / AMD FX-4100 @ 3.60 GHz veya daha iyisi

Bellek: 4 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 450 1 GB / AMD Radeon HD 7770 1 GB veya daha iyisi

Depolama: 80 GB 

Önerilen

İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit, Windows 8.1 64 bit veya Windows 10 64 bit

İşlemci: Intel Core i5-4430 @ 3 GHz / AMD FX-8370 @ 3.4 GHz veya daha iyisi

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 770 2 GB / AMD Radeon R9 270 2 GB veya daha iyisi

Depolama: 80 GB

NBA 2K21’in Epic Games sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...