Microsoft CEO’su duyurdu: Yeni nesil Windows geliyor

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinin önde gelenlerinden Microsoft CEO’su Satya Nadella, geliştirici konferansının açılışında son birkaç yılın en önemli duyurularından birini yaptı. Şirket CEO’su neyi duyurdu? Yeni nesil Windows neleri içeriyor? Haberle ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Şirket CEO’su Satya Nadella, geliştirici konferansının açılış konuşması sırasında Sun Valley kod adına sahip Windows 10 güncellemesinden “Yeni nesil Windows” olarak bahsetti ve son 10 yılın en önemli Windows güncellemelerinden biri olacağını belirtti.

‘Sun Valley’ isimli Windows 10 güncellemesi geliyor

Teknoloji şirketinin dün itibariyle başlayan Build isimli geliştirici konferansında konuşan şirket CEO’su Nadella, sonbahar aylarında Windows için önemli bir tasarım revizyonu yapmayı planladıklarını ve Microsoft’un birkaç hafta içinde bunun için özel bir etkinlik düzenlemeyi planladığını duyurdu.

Konuyla ilgili konuşan Satya Nadella, “Yakında, geliştiriciler ve içerik oluşturucular için daha büyük ekonomik fırsatların kilidini açacak, son on yılın en önemli Windows güncellemelerinden birini paylaşacağız. Yeni nesil Windows konusunda inanılmaz derecede heyecanlıyım” ifadelerini kullandı. Bunun yanı sıra geliştiricilere uygulamaları oluşturmak, yayınlamak ve gelir elde etmek için en yenilikçi ve açık platformu sunacaklarını söyledi.

Microsoft’un planladığı etkinlik sebebiyle CEO Satya Nadella, Windows güncellemesi hakkında çok fazla detay vererek konuşmadı ancak kullandığı ifadeler ile geliştirici konferansında kullanıcıları heyecanlandırmış oldu. Ayrıca şirketteki bazı yetkili kişiler, 29 Temmuz 2015’de piyasaya sürülen Windows 10’un altıncı yaşı olması sebebiyle Sun Valley güncellemesinin duyurulması için en uygun tarih olduğunu düşünüyorlar.

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Microsoft’un Sun Valley kod adlı güncellemesiyle kullanıcılara neler sunacağı hakkında şu an için detaylı bir bilgi bulunmasa da Microsoft CEO’su Satya Nadella, konuşması sırasında güncellemeden “yeni nesil Windows” olarak bahsederek kullanıcıların beklentilerini artırmış durumda. CEO Nadella’nın bu iddialı açıklamaları sonrası, bahsi geçen yeni Windows güncellemesinin ne zaman geleceğini önümüzdeki süreçte hep birlikte öğreneceğiz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Diğer Microsoft içerikli yazılarımıza ulaşmak için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...