Twitter Blue abonelik hizmetinin Türkiye fiyatı belli oldu

En popüler sosyal medya uygulamalarından Twitter, hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Yeni birçok özelliğin sunulduğu ‘Twitter Blue‘ isimli bir abonelik sistemi üzerinde çalıştığı daha önceden duyurulmuştu. Bu abonelik hizmetinin Türkiye ve diğer ülkelerdeki fiyatlandırması belli oldu. Abonelik ücreti ne kadar? Abonelik hizmeti alan kullanıcılar hangi özelliklere sahip olacak? Haberle ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın kullanıcılarına daha fazla özellik sunacak bir abonelik sistemi olan “Twitter Blue” fiyatı App Store sayfasında yer alan bilgiler ile gün yüzüne çıktı.

Twitter Blue abonelik fiyatları

Twitter’ın yeni abonelik sisteminin ABD fiyatı 2,99 dolar olarak belirlendi. Abonelik hizmetinin Türkiye fiyatı ise 30,99 TL olarak belirlenmiş durumda. Türkiye için pek de uygun olmayan bir fiyatla kullanıma çıkacak. Şirket, 2,99 dolar olan ABD fiyatını Avrupa için 2,99 euro olarak uyarladı ve Türkiye fiyatı da bu 2,99 euroluk Avrupa fiyatının TL cinsinden sabitlenmesiyle belirlenmiş oldu. Bunun yanı sıra uygulamanın Google Play Store sayfasına göz attığımızda uygulama içi satın alımlar için 47,99 TL ücret yazdığını görüyoruz ancak Twitter Blue için özel bir ibare yer almadığından bu bilgi henüz net değil.

Twitter Blue birçok özellikle geliyor

Abonelik hizmetinin kullanıcılara sunmuş olduğu en büyük yeniliklerden biri “Tweet’i geri al” seçeneği olacak. Aboneler, bir tweet paylaştıktan hemen sonra belli bir süre içinde paylaşımlarını geri alarak istedikleri şekilde düzenleyip yeniden paylaşabilme imkanına sahip olacaklar. Ayrıca uzun flood serilerini okumayı kolaylaştıracak bir “Okuma modu” da hizmetler arasında yer alacak.

Bunların yanı sıra abonelik hizmeti, yeni tema renkleri, özel uygulama simgeleri, favori tweetleri kaydedip düzenleyebileceğiniz “Koleksiyonlar” özelliği” gibi birtakım ek özellik de sunuyor. 

Yeni abonelik hizmetinin ne zaman kullanıma sunulacağı şu an için bilinmese de abonelik fiyatının ortaya çıkmış olmasından dolayı, yeni hizmetin kısa süre içinde duyurulacağını gösteriyor. Kaç kişinin ücretli abonelik sistemini kullanacağını ise zaman içinde göreceğiz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Fiat Egea Sedan 2022 Fiyat Listesi

Türkiye'de otomobil fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 300.000 Türk Lirası altında sıfır otomobil kalmayan günümüzde birincil tercih genellikle Fiat Egea'dan yana oluyor. Geniş iç...
00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...