Elon Musk, Tesla Cybertruck İçin Kötü Haberi Verdi

Tesla, Fremont-California’daki pistinde test edilen bir prototip Tesla Cybertruck modelinin yeni drone görüntüleri Cuma günü yayınlandı ve Elon Musk, aracın komik derecede büyük ön cam silecekleri ile ilgili bir açıklama yaptı.

Cybertruck’ın kaportaya kusursuz bir şekilde karışan devasa, düz ön camı, 2019’da ilk kez piyasaya sürüldüğünde elektrikli kamyonun en belirgin özelliklerinden biriydi. Ancak ön camı temiz tutmak Tesla’nın tasarım ekibinin düşünmediği bir şey vardı: Orijinal prototipin çalışan bir ön cam sileceği olmaması.

Ancak yeni elektrikli kamyonet üretime yaklaştıkça, Tesla’nın Cybertruck’ın polarize tasarımına uyum sağlamak için yapması gereken tavizleri görmeye başlıyoruz – kesinlikle büyük bir ön cam sileceği ihtiyacı bunlardan biri. Ve Musk, kendi tarzında, bu tavizlerle ilgili memnuniyetsizliğini halka açıklıyor.

Elon Musk, Tesla Cybertruck Ön Cam Sileceği İçin Açıklama Yaptı

Musk, sileceğin devasa boyutuyla ilgili yorumlara cevaben Twitter’da “Beni en çok rahatsız eden şey silecek.” diye yazdı. “Kolay bir çözüm yok. Ön bagajda saklanan açılabilir silecek ideal, ancak karmaşık olacaktır.

Söylenenlere göre şirket, Cybertruck ile birlikte piyasaya sürmeyi planladığı “elektromanyetik” bir silecek üzerinde de çalışıyor.

Musk ayrıca yan dikiz aynalarının kanunen dahil edilmesi gerektiğini, ancak bundan sonra “sahiplerinin arabalarını değiştirmelerine izin verildiğini” kaydetti. Bu, bazı konsept araçlarda görüldüğü gibi yan aynaları monte edilmiş kameralarla değiştirmek veya tamamen çıkarmak anlamına mı geliyor, kesin olarak söyleyemeyiz.

Tesla’nın test pistinde görülen Cybertruck, daha yuvarlak, daha az açılı bir ön uç ve öne bakan ışık çubuğunun altında yeni bir far seti dahil olmak üzere orijinal prototipten birkaç önemli değişiklik daha içeriyordu.

Musk, şirketin Ocak ayındaki bir sonraki kazanç çağrısı sırasında Tesla’nın ürün yol haritası hakkında bir güncelleme sağlama sözü verdi.

Tasarımıyla dikkat çeken elektrikli kamyonetin ABD’de şu fiyatlarla satışa sunulacak:

Başlangıç Paketi

400 km menzil ve 7.5 ton çekme kapasitesine sahip olan başlangıç paketi, 0’dan 100 km hıza yaklaşık 6.5 saniyede ulaşabiliyor. Araç, arkadan itişli ve tek motora sahip. Fiyatı ise 39.900 dolar.

Orta Paket

480 km menzil sunan ve 10 ton çekme kapasitesine sahip olan orta paket, 0’dan 100 km hıza yaklaşık 4.5 saniyede ulaşıyor. Araç, çift motorlu ve dört tekerden çekişli. Fiyatı ise 49.900 dolar.

En Gelişmiş Paket

800 km menzile ve 14 ton çekme kapasitesine sahip olan en gelişmiş paket, yaklaşık 2.9 saniyede 0’dan 100 km hıza çıkabiliyor. Araç, üç motorlu ve dört teker itişli. Fiyatı ise 69.900 dolar.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...