Matrix, Epic Games’e Geliyor!

Bu yılki Oyun Ödülleri’nde prömiyeri yapılan etkileşimli deneyim, Reeves ile birlikte Matrix’in başrol oyuncusu Carrie-Anne Moss’u canlandırıyor ve orijinal The Matrix üçlemesinin ortak yazarı/yönetmeni ve yakında çıkacak devam filminin yönetmeni Lana Wachowski tarafından yazıldı. Perşembe gününden itibaren PS5 ve Xbox Series X / S’de ücretsiz olarak oynanabilir.

Özel bir röportajda Reeves ve Moss, Epic demosunu yapmak, teknolojinin gerçek ile sanal arasındaki çizgiyi nasıl bulanıklaştırdığını ve yaklaşmakta olan Matrix Resurrections filminden ne bekleyebileceğini konuştular. Reeves ayrıca modern bir Matrix video oyunu olması gerektiğini düşündüğünü, oyunu karakteriyle seks yapmak için modlayan Cyberpunk 2077 oyuncularından gurur duyduğunu ve neden Facebook’un metaverse’i seçmemesi gerektiğini düşündüğünü açıkladı.

The Matrix Awakens, 22 Aralık’ta vizyona girecek olan yeni Matrix filmi için akıllı bir tanıtım aracı olarak hizmet etmenin yanı sıra, Epic’in Unreal Engine’in bir sonraki büyük versiyonuyla gelecek yıl nelerin mümkün olduğunu göstermek için tasarlandı. Wachowski tarafından yazılmış bir giriş, ardından oynanabilir bir araba kovalamaca sahnesi ve ardından Epic’in metahuman karakterlerinden biri olarak gezinebileceğiniz bir açık dünya sanal alan deneyimi olarak yapılandırılmıştır.

Matrix Yeni Bir Boyut Kazanıyor

Orijinal Matrix üçlemesi için özel efektler üzerinde çalışan Epic CTO’su Kim Libreri’ye göre, demoyu yapmanın büyük bir nedeni, Epic’in teknolojisinin senaryolu hikaye anlatımını oyunlarla ve çok daha fazlasını harmanlamak için nasıl kullanılabileceğini düşündüğünü göstermek. Konuyla ilgili “Sadece oyunlar için değil, büyük, devasa açık dünyalara gerçekten inanıyoruz” diyor. “Tıpkı bizim dünyamızda olduğu gibi devasa, devasa alanlarda gezinebilmek istiyorsunuz. Bu yüzden bunu motorda yapmayı çok daha kolay hale getirdik.”

The Matrix Awakens’daki ana sanal alan deneyimi, Epic’in geliştiricilerin üzerine inşa etmesi ve kopyalaması için yayınlamayı planladığı bir teknoloji demosu olduğu kadar bir oyun değil. Sanal şehirdeki her şey, karakterinizin nerede olduğu önemli değil (yalnızca karakter yaklaştığında oluşturulmak yerine), bir sokaktaki zincir bağlantı çitinin ayrıntısına kadar tamamen yüklenir. Şehirdeki tüm hareketli araçlar, insanlar ve aydınlatma yapay zeka tarafından üretiliyor ve yapay zeka, yapay zeka tarafından üretiliyor, yapay zeka yapay zekayı Libreri’nin bir atılım olarak tanımlıyor, bu da aydınlatmanın artık “bu tür bir niş sanat formu” olmadığı anlamına geliyor.

Kaynak: The Verge

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...