Elon Musk kripto paraları yine vurdu!

Ekim’de yaşanan rallinden bu yana ciddi şekilde yükselen Bitcoin, 64 bin dolara kadar çıkmıştı. Peşinden gelen birkaç aylık dönemde yerini koruyan Bitcoin’in geçtiğimiz günlerde türlü talihsizlikler ile karşılaştı. Elon Musk’ın sırtını dönmesi, Çin’den ve Hindistan’dan gelen yasaklama iddiaları gibi durumlar, kripto dünyasının ilk coin’ini 56 bin dolarlardan 38 bin dolar seviyesine kadar çekti. Yükseliş beklentisi içinde olan yatırımcılar ve traderlar ayı piyasasının geldiği ile ilgili bazı korkulara kapılıyor. Elon Musk ise her ne kadar tersini iddia etse de Bitcoin karşıtı tutumlarını sürdürüyor. Geçtiğimiz saatlerde attığı bir tweet ile Bitcoin 40 bin dolara çok yakınken tekrardan 36 bin dolar seviyesine kadar düştü.

Elon Musk yeni tweet attı, Bitcoin düştü!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, gece 40 bin dolardan 4.000 dolar gerileyerek 36 bin $ seviyelerine kadar geriledi. Son birkaç haftadır korkunun hakim olduğu piyasada durum iyice gergin bir hal aldı. Elon Musk’ın spekülasyonları ile başlayan çığ, panik satışları ve Çin, Hindistan gibi kriptoda ciddi rol oynayan ülkelerin yasaklama dedikoduları eşliğinde büyüdü.

Elon Musk Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik olarak paylaşımlarına devam ediyor. Yaptığı paylaşımlar fiyata çok ciddi etki ediyor. Piyasadaki son fiyat dalgalanmalarına rağmen, Bitcoin balinaları yaklaşık 2 milyar Dolarlık Bitcoin alımı yaparak varlıklarına varlık eklediler. Bitcoin balinaları, varlığın önemli kısımlarını biriktirmeye devam ettikleri için Elon Musk’ın Bitcoin hakkındaki yorumlarını artık pek takmıyor gibi görünüyorlar. Bu tür cüzdanlar, piyasanın dump hareketine başlamasından bu yana BTC varlıklarını yaklaşık 2 milyar dolar genişletti.

Elon Musk’ın twitter üzerinden kırık bir kalp ile yaptığı bu paylaşım bile, piyasanın ciddi şekilde sarsılmasına sebebiyet verdi. Sadece Bitcoin değil aynı zamanda Cardano, Binance Coin ve Ethereum gibi pek çok büyük coin de %10 kadar gerileme yaşadı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...