Bitcoin üreten elektrikli otomobil mümkün mü? İşte Daymak!

Kanadalı hafif elektrikli araç üreticisi Daymak, henüz piyasaya sürülmemiş fütüristik arabası Spiritus’un, park halindeyken Bitcoin ve Dogecoin madenciliğini mümkün kılacağını duyurdu. 20 yaşındaki şirket, Cardano da dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerinde ön sipariş ödemelerini kabul edeceğini de söylüyor.

Bitcoin Daymak

Bitcoin madenciliği yapan otomobil!

Mart ayında başlatılan otomobil için bir kitle fonlaması kampanyası 350 milyon doları aştı. Daymak’ın patent bekleyen kripto para altyapısı, otomobilin kullanıcı arayüzüne entegre edilecek. Zengin özelliklere sahip Daymak Spiritus, kripto madenciliğini eklemek isteyen ilk elektrikli otomobil olmanın yanı sıra, dünyanın en hızlı üç tekerlekli otomobili olmayı da hedefliyor. İlk teslimatlarının 2023’te başlaması bekleniyor. Daymak’ın kurucusu Aldo Baiocchi, şirketinin kriptoyla desteklenen bir gelecek tasavvur ettiğini söylüyor: “Otoyol geçiş ücretlerinizin, park yerinizin ve arabaya servis siparişinizin doğrudan anında ödeneceği bir gelecek tasavvur ediyoruz. kripto. Çevrimiçi faturalarınız ve bankacılığınız, kripto ile ödenen aynı yazılım platformu üzerinden yönetilebilir.”

Bitcoin’de durum ne?

Bitcoin, iki günlük yükselme trendini genişletmek ve büyümek için mücadele ediyor ve daralan bir fiyat aralığında sarmal olarak kalmaya devam ediyor. Kripto para birimi şu anda günde %2 gibi düşük bir oran ile 36.600 dolar civarında işlem görüyor ve Asya saatlerinde 37.900 dolar civarında bir geri dönüş ile karşı karşıya kaldı. Kripto para birimi Mayıs ayında %35 düşerek rekor düzeydeki en büyük aylık düşüşlerinden birini kaydetti. Fiyatlar hala yıllık bazda %25 arttı.

MicroStrategy Inc.’in (NASDAQ: MSTR) Kurucu Ortağı, Başkanı ve CEO’su Michael J. Saylor, Bitcoin ($BTC) hakkındaki en son düşüncelerini paylaştı. Bitcoin Piyasasındaki ‘Keskinlik’ Üzerine:

Biliyorsunuz, Bitcoin bir varlık sınıfı olarak olgunlaşıyor. Yani son 15 ayda bakarsanız, Bitcoin’deki likidite %700, fiyat %700 arttı. 18 Mayıs’ta spot piyasada Binance borsasında 13,5 milyar dolar işlem gördü ve fiyat, 2020’nin en büyük işlem günü olan Kara Perşembe gününden 7 kat daha fazla kapandı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...