Elon Musk 28 Ekim’de Twitter’ın Sahibi Olacak!

Elon Musk 28 Ekim'de Twitter'ın Sahibi Olacak!

Elon Musk’ın, Twitter’ı satın almayı teklif etmesinin üzerinden altı aydan fazla zaman geçti. SEC’in Musk’ın Twitter’da büyük bir hisseye sahip olduğunu açıklaması kamuoyunun bilgisine sunulduğundan beri, milyarder Twitter CEO’sunu dolandırdı, bot sorununu çöpe attı, tweet’lerden para kazanma gibi fikirler ortaya attı, anlaşmayı kapatmayı reddetti ve şirketi mahkemeye verdi. Musk’ın satın alma belgelerini imzalaması ve Twitter’ın Efendisi olmasıyla dramatik destan nihayet bu Cuma sona erebilir.

Elon Musk, Cuma Gününe Kadar Twitter’ı Alacak

Bloomberg’e göre Musk, bankacılık ortaklarına Twitter anlaşmasını bu Cuma gününe kadar kapatmayı planladığını söyledi. Morgan Stanley liderliğindeki bankacılık kurumları grubu, yaklaşık 13 milyar dolar değerinde güzel bir kredi sözü verdi ve bildirildiğine göre Tesla şefi ile nihai anlaşma şartlarını hazırlamayı bitirdi. Reuters ayrıca Musk’ın avukatlarının diğerlerinin yanı sıra kripto devi Binance, Oracle ve Sequoia Capital’i içeren özsermaye ortaklarına gerekli evrakları gönderdiğini iddia ediyor.

Hatırlamak gerekirse, Musk başlangıçta Twitter’ı hisse başına 54,20 dolardan, şirket için toplam 44 milyar dolardan satın almayı planlamıştı, o zamandan beri açık bir şekilde cömert ve platformun gerçek değerinin çok üzerinde bir fiyat olduğunu söyledi. Satın alma teklifi, Delaware mahkemesinin 28 Ekim tarihine kadar tam zamanında sona eriyor. İlginç bir şekilde, Musk’ın arkadaşı, eskiden Kanye West olarak bilinen rap patronu Ye de bu ayın başlarında tartışmalı sosyal medya platformu Parler’ı satın aldı.

Musk, Twitter’ın %75’ini İşten Çıkarabilir!

Musk’ın Twitter satın alımı tamamlanmak üzereyken, Tesla CEO’su bir takım devasa zorluklarla karşı karşıya. Musk’ın, satın alma işlemini tamamladıktan sonra Twitter’ın işgücünün %75’ini işten çıkarmayı planladığı bildiriliyor, bu karar Twitter’ı içeriden sarstı. Çalışanların huzursuzluk içinde olduğu bildiriliyor, ancak Insider’a göre, Musk draması ilk başladığından beri sağlıklı bir grup istifa etti ve Google ve Meta gibi başka yerlere indi.

Bununla birlikte, kanserli bot sorununu çözme, reklam gelirini artırma, özellik geliştirmeyi hızlandırma ve ücretsiz çevrimiçi konuşma cenneti oluşturma gibi yüce hedeflerine çalışanların yalnızca dörtte biri ile ulaşma hırsı görünüşte iddialı. Musk, zorlu bir görev yöneticisi olarak ün kazandı ve genellikle gece yarısı yağını yakan çalışanları övüyor, ancak bu kültürü Twitter’da geliştirmek ve finansal servetini yeniden canlandırmak kolay olmayacak.

Ayrıca, bot hesaplarını en aza indirme ve moderasyon sorununu ele alırken aynı zamanda özgür konuşmanın kontrolünü gevşetme hedefine ulaşmak Musk için zor olacak. Musk’ın Twitter’ın başında ne tür finansal harikalar yaratabileceği ve platformun önümüzdeki yıllarda daha iyi hale gelip gelemeyeceği henüz belli değil. Öte yandan Twitter, satın alma konusunda hevesli ve hatta Musk’ı ilk anlaşmasını yerine getirmeye zorlamak için yasal işlemlere bile başvurdu.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...