Yeni Renault Megane E-Tech Electric Özellikleri

Tam adı Renault Megane E-Tech Electric olan Renault‘un Megane arabası oldukça ilgi gören bir araba oldu. Peki Renault Megane E-Tech Electric bizlere neler sunuyor ve özellikleri nelerdir?

Megane, hepsi aynı platformun versiyonlarını kullanan, birden fazla markanın yakında çıkacak elektrikli otomobillerinden oluşan filodan biridir. Renault’nun Alliance ortağı, onu merak uyandıran Ariya crossover için kullanıyor. Ayrıca Alpine, onu yüksek performanslı bir elektrikli crossover coupe’ye dönüştürecek.

Genel Özellikleri

Amaca yönelik tasarlanmış bir yapı kullanan Megane araca beklenen faydaları getiriyor. Araç düz bir zemin ve uzun dingil mesafesi sayesinde kullanıcılarına ferah hissettiriyor. Ayrıca ön panel, klima kontrol takımı kaputun altına sıkıştırıldığı için ileriye doğru hareket ettirilir. Sadece 110 mm kalınlığına sahip olan pil ve eski, içten yanmalı motor Megane’dan daha yükseğe oturmanıza ihtiyaç sağlamayacak kadar küçük. Ayrıca Renault’nun tasarım şefi, siyah tekerlek bombe uzantılarına rağmen bunun bir SUV olmadığını savunuyor ve araç 220bhp’lik bir motor, 60kWh’lik bir pil ve DC hızlı şarj ile geliyor.

Araç Ekranı

Aracın arayüz ekranına bakacak olursak, Megane’ın hem büyük bir çift ekran düzeni hem de kaba olmayan fiziksel kontrol noktası var. Araç ekranları Android Automotive işletim sisteminde çalışıyor, ancak Renault’ya özgü bir şekilde kaplanmış.

Renault, Megane’a ‘elektrikli GTI’ demeyi seviyor. Bu da beklentiyi biraz daha yükseltiyor. Aracın 220 beygirlik versiyonun performansı canlı ve direksiyonu kullanışlı. Çok bağlantılı süspansiyon, ona hem hızlı tepki veren viraj alma hem de çok sessiz bir sürüş sağlıyor.

Genel olarak bakacak olursak Renault’yu sürmek eğlencelidir, bu da sizi otomobilin akıllı verimlilik önlemlerini geçersiz kılan menzili körelten hızlara yönelebilirsiniz.

Ayrıca muhtemelen arka koltuk alanı uzun bacaklı kişiler için biraz dar gelecektir, ancak öndekilerin koltuklarını biraz ileriye alması bu sorunu çözecektir. Elektrikli arabaların genel sorunu bu olsa gerek. Renault’nun, yıllar içerisinde diğer EV’lerinin daha büyük olması bekleniyor ve Megane, arabaları bilen ve seven genel anlamdı bilgi sahibi olan insanlar için ideal bir araba olacaktır.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...