Cars Serisindeki Karakterlerin Seslendirmenleri

Cars serisi 90’lı ve 2000’li kişiler tarafından en az bir kere olsun izlenerek bir hayli popüler hale geldi. İlk filmi 2006 yılında gösterime giren ve Türkiye’ye de aynı yıl içerisinde gelen yapım, çok başarılı bir seslendirmen kadrosuna da sahip. “Dublajlı izlenmesi gereken filmler” listesini hepimizi biliriz, işte Cars bu listenin en üst sıralarında yer alıyor. İşte bu başarıyı sağlayan Cars serisindeki karakterlerin seslendirmeleri.

Cars Serisindeki Karakterlerin Seslendirmeleri

Yekta Kopan: Şimşek McQueen

Yekta Kopan’ın seslendirdiği Şimşek McQueen, pek çok diyaloğun çarpıcı çevirisi ile harika bir iş çıkarıyor desek yanlış olmaz. Çaylak bir nascar yarışçısı olan Şimşek, çocuksu diyemeyeceğimiz ama sert olmayan da bir sese sahip. Orijinal seslendirmeni ise Owen Wilson.

Erhan Abir: Doc Hudson Hornet

Doc Hudson Hornet, yani Şimşek McQueen‘in büyük ustası ve eski yarış arabası Erhan Abir tarafından seslendiriliyor. 2016 yılında hayatını kaybeden usta sanatçının sesi hala kulaklarımızda.

Berna Başer: Sally

Berna Başer, Sally karakteri ile en zor seslendirmelerden birini hayata geçirdi. Fakat zor olmasına karşın bir hayli de güzel olan işe imza atan Başer, pek çok çizgi dizi ve filmde de seslendirmen rolü üstlenmiştir.

Osman Gidişoğlu: Çekici Mater

Şüphesiz çekici Mater, Cars serisinin en eğlenceli ve en komik karakterlerinden bir tanesi. Fakat Türk seyircilere bunu aktaran isim Osman Gidişoğlu olmuştu. Ne yazık ki 2013 yılında bu neşeli ses de aramızdan ayrıldı.

Cars 4 Gelecek mi?

Filmin konusunun ne hakkında olacağının daha ince ayrıntılarına inersek elimizdeki tek bilginin yapımcıların kendisi tarafından açıklanan filmde Cruz’un oynayacağı rol. Özellikle de üçüncü filmin sonlarında belirtildiği gibi Cruz dördüncü filmde yarışlarda olacak. Filmin sonunda Rust-eze takımının Sterling tarafından satın alınmasının ardından Cruz’a Dinoco’dan teklif geliyor ve McQueen de akıl hocası Doc Hudson’un renklerine bürünerek Cruzu eğitmeye başlıyor.

Devam filminin olasıklarından biri de üçüncü filmin yapımcıları Kevin Reher ve Andrea Warren’in sözleri. Yapılan Röportajlarda ‘’anlatacak iyi bir hikaye varsa, yani bunu yaptıktan sonra dönüp baktığımızda hikaye saçma gelmiyorsa dördüncü bir film neden olmasın’’ dediler.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...