Elektrikli Dodge RAM Geliyor! İşte Tüm Detaylar

Elektrikli kamyonetler piyasada dalgalar yaratmaya yeni başlıyor. Tesla Cybertruck hala daha çok bir “konsept” olsa da, Ford F-150 Lightning gibi kamyonlar, elektrikli araçların iş günlerinde kamyonlarına güvenen insanlar için gerçek bir fayda sağlayacak kadar ciddi olduğunu kanıtladı. Lightning’in olduğu yerde, GM’nin bir süredir çalıştığı Chevy Silverado elektrikli rekabette ciddi olmak zorunda. Bu kamyonun 2024 model yılı için düşmesi planlanıyor. Chevy’nin daha rafine kuzeni GMC, halihazırda var olan Hummer süper kamyonunu temel alan bir Sierra EV çıkarmanın eşiğinde. Fakat bunların yanında piyasaya yeni bir rakip giriyor: Elektrikli Dodge RAM Geliyor!

Elektrikli Dodge RAM Rekabet Doğuruyor!

Ford ve GM kamyonları, çok eski zamanlardan beri pikap üstünlüğü için kullanıyorlar ve muhtemelen EV’ler çağında bile durmayacak bir iş çıkaracaklardır. Ram kamyonları, hem GM hem de Ford için sürekli bir sıkıntı oldu ancak EV kamyon kavgasında fark edilir derecede sessiz kaldı, en azından şimdiye kadar.

Ram, bu yılın başlarında tanıttığı Ram 1500 Revolution EV konsept otomobilini görücüye çıkaracağını az önce duyurduğu gibi, hareket eden her şeyi güçlendirmek için çaba sarf ediyor olmalı. Ram’ın ana şirketi Stellantis tarafından yapılan basın açıklamasına göre marka, konsepti gelecek yılın Ocak ayında CES’te açıklayacak. Bir silüet dışında marka, kamyonun nasıl görüneceğini bile göstermedi. Ram, en yeni kamyonla rekabeti alt üst etmeyi umuyor ve şunları söylüyor: “2024’te piyasaya sürülen Ram 1500 BEV üretim aracı, kamyon müşterilerinin en çok önem verdiği alanlarda lider olarak rekabeti geride bırakacak: menzil, çekme, yük ve şarj süresi.”

Dodge 2025 Yılına Kadar Tüm Modellerini Elektrikli Olarak Üretecek

Bu, Ram’dan oldukça büyük bir konuşma ve yalnızca kamyonların kafa kafaya rekabet ettiğini görmek, iddianın geçerliliği olup olmadığını kanıtlayacaktır. Stellantis, Ram’ın 2025 yılına kadar tüm serisinin EV versiyonlarına ve 2030 yılına kadar tüm markaya sahip olacağını iddia ediyor.

Elektrikli (EV) araçlar hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Sizce içten yanmalı motorların yerini tutabilecekler mi?

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...