Twitter Hesap Kapatma İşlemlerine Hız Verdi!

Twitter, hesaplarını silmeye ve mikroblog düzeltmelerini almak için başka bir yere taşınmaya söz veren kullanıcıları üzme konusunda uzun bir geçmişe sahip. Mastodon, bu isyan zamanlarında genellikle ilgide ve kullanıcılarda bir artış görür, ancak şikayetler genellikle hızlı bir şekilde azalır ve insanlar, kendi hesaplarında kalarak ve her zamanki gibi tweet atarak öfkelerini sessizce atlatırlar. Ancak bu sefer durum böyle görünmüyor, ancak birçok kişi Twitter hesaplarını silmeyi takip etti, çünkü Elon Musk şirketin sahipliğini aldı. Ve Twitter hesap kapatma işlemlerine hız verdi!

Twitter Hesap Kapatma İşlemlerine Hız Verdi!

Yıllardır tartışılan Musk, Twitter satın alımını Ekim 2022’nin sonlarında tamamladı. Milyarderin yeni şirketi için planladığı değişiklikler neredeyse anında başladı ve kısa süre sonra, çalışanların işten atılma çabası için 7 gün 24 saat çalışmasının emredildiği ortaya çıktı. Twitter Blue aboneliği, diğer çeşitli özelliklerin önündedir. Bu çaba, bu hafta sonuna kadar potansiyel olarak binlerce Twitter çalışanını işten çıkarmaya yönelik o zamanlar söylentilere ve şimdi onaylanan planlara rağmen gerçekleşti.

Kaosun ortasında, tweet’leri analiz etmek ve hangilerinin orijinal olmadığını belirlemek için makine öğrenimi ve AI kullanan bir şirket olan Bot Sentinel’den (MIT Technology Review aracılığıyla) bir açıklama var. Aynı araçlar, Musk’ın göreve başlamasından bu yana kaç Twitter kullanıcısının platformu terk ettiğini potansiyel olarak ortaya çıkardı ve sayı zaten çok büyük.

877 Bin Hesap Kaybedildi

Bot Sentinel tarafından analiz edilen verilere göre, Twitter şimdiden 877.000 kullanıcısını kaybetti, verdi veya aldı ve yaklaşık yarım milyon diğer hesap askıya alındı. Bu sayı çok büyük, ancak bunun gerçekleştiği zaman dilimini düşündüğünüzde başlangıç ​​olarak ortaya çıkıyor: Musk’ın Twitter anlaşmasının tamamlandığını duyurduğu 27 Ekim’den dört gün ve 1 Kasım’dan itibaren dört gün. MIT, askıya alınan ve devre dışı bırakılan hesapların sayısının, bu dört gün boyunca görülen ortalamanın iki katına çıktığını bildiriyor.

Askıya alınan Twitter hesapları, elbette, devre dışı bırakmalardan farklıdır: Devre dışı bırakma, bir kullanıcının kendi hesabını kapatma kararı vermesidir, askıya alma ise Twitter’ın bir hesap için geçerli olduğu bir durumdur. Şirket, Musk’ın satın alınmasını çevreleyen günlerde Twitter’da taciz ve ırkçılığın hızla artmasına neden olan bir dizi trol ve nefret dolu hesabı çökertmek zorunda kaldı. Bu hesapların son günlerde askıya alınmasının nedenleri bilinmemekle birlikte, şirketin kurallarını ihlal ettiklerini söylemek muhtemelen güvenlidir veya belki de baştan beri sadece bir grup bottu.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...