Assassin’s Creed Mirage Hakkında Tüm Bilinenler

Assassin’s Creed 2007 yılından beri öyle veya böyle bir şekilde hayatımızda yer alıyor. Bir dönem peş peşe çıkardığı oyunları ile severlerini sık boğaz etse de; benzer oyunları tekrar tekrar çıkarsa da oyun dünyasında hala kıymetli bir yeri bulunuyor. Toplamda 24 oyunu bulunan serinin hikayesi de bir hayli dallanıp budaklandı. Peki serinin güncel ve son ayağı olacak olan Assassin’s Creed Mirage hakkında tüm bilinenler neler?

Sizler için derledik!

Assassin’s Creed Mirage Hakkında Tüm Bilinenler

Assassin’s Creed Mirage Hangi Dönemde Geçecek?

Gelecek yıl, Ubisoft, uzun süredir devam eden serinin 13. ana oyunu Assassin’s Creed Mirage’ın piyasaya sürülmesiyle sevgili Assassin’s Creed video oyunlarının ilk bölümünün 15. yıl dönümünü kutlayacak. Ancak arkeologlar, açık dünya oyunuyla İslami Altın Çağı yeniden yaratmayı amaçlayan 9. yüzyıldan kalma Bağdat ortamının tarihsel doğruluğu konusunda şimdiden endişeliler. Bağdat ve oyunun geçeceği dönem oldukça hassas ve dijital ortama aktarılması kritik bir konu.

Ancak sorun, video oyunu şirketinin bir şeyleri yanlış anlaması değil – Gamer’da bir haber editörü olan arkeolog Justin Reeve’e göre, uzmanların tarihin bu gözden kaçan dönemi hakkında yeterince bilgi sahibi değil.

“Bölgedeki arkeolojik alanlar çok aşamalı olma eğilimindedir, bu da işgalin birden fazla döneme, bazen de binlerce yıla yayıldığı anlamına gelir. Bu, aşağı inmeye devam etmek için yukarıda ne bulursanız yok etmeniz gerektiği anlamına geliyor”

Arkeologların Mirage’ın kapsadığı döneme karşılık gelen katmanları daha yakından incelemeye başlaması ancak son yıllarda oldu ve çoğu çalışmalarını Arapça olarak yayınlıyor.

Assassin’s Creed Mirage Ana Karakteri ve Konusu

 Oyun Basim isimli bir yan kesicinin hikayesini anlatacak. Basim, Gizli Olanlar ismiyle anılan gizli bir tarikata katılma sürecinden geçecek ve oyunun bir noktasında İstanbul’a gideceği de iddia ediliyor.

Assassin’s Creed Mirage Çıkış Tarihi

Oyunun 2023 yılında çıkış gerçekleştireceği bilinse de net bir tarih açıklanmış değil.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...