BMW En Ucuz Elektrikli Otomobilini Tanıttı: i4 eDrive35

BMW, serisine, Alman otomobil üreticisinin en uygun fiyatlı elektrikli sürüşü olma onurunu da taşıyan, kafa karıştırıcı bir şekilde adlandırılan i4 eDrive35 adlı yeni bir EV araç ekliyor. 51.400 dolardan başlayan üretimin 2022’nin dördüncü çeyreğinde başlaması planlanırken, ilk sevkiyat partisi 2023’ün ilk çeyreğinde ABD topraklarına inecek. Maalesef araç şimdilik sadece ABD sınırları içerisinde satışa sunulacak, yine de BMW en ucuz elektrikli aracına gelin yakından bakalım.

BMW En Ucuz Elektrikli Otomobilini Tanıttı: İşte Özellikleri

Şirket, BMW i4 eDrive35 için Volkswagen’in ID.4 SUV, Polestar 2 ve Hyundai Kona Electric gibi aynı fiyat aralığında yer alan benzerlerine karşı koyan 260 millik bir menzil sunuyor. Aynı zamanda BMW, pil kapasitesini 66 kWh’ye olarak belirtti.

BMW daha düşük fiyat karşılığında daha az hizmet veriyor, ancak bunlar i4 eDrive35’in daha küçük bir araba gibi görünebileceği tek anlamlı alan. Daha pahalı olan eDrive40 modeline kıyasla pek bir şey değişmedi. En yeni BMW teklifi, diğer i4 serisi otomobillerle ve hatta premium iX modeliyle aynı Gen5 eDrive aktarma organını paylaşıyor.

0 – 100, 5.8 Saniye Sürüyor!

Ham performans söz konusu olduğunda, BMW’nin en yeni elektrikli otomobili 281 beygir gücü toplayabilirken, tork değeri 295 lb-ft’de duruyor. Otomobil üreticisi, BMW i4 eDrive35’in tekli elektrik motorunun onu 5,8 saniyede durağandan 100 km/saat hıza çıkarabileceğini iddia ediyor. Şarj hızına gelince, BMW alıcıların sadece 32 dakikada %80’e kadar meyve suyu bekleyebileceğini söylüyor.

Tasarım kesinlikle BMW çekiciliğine sahip olsa da, ana cazibe birleşik dijital gösterge panelidir. Araç, 14,9 inçlik kontrol ekranını 12,3 inçlik bilgi kümesi gösterge paneliyle birleştiren uzun kavisli bir ekran sunuyor. Şirket içi BMW İşletim Sistemi 8, ConnectedDrive dijital hizmetleri ve yedekte OTA güncelleme tesisi ile birlikte tüm sisteme güç sağlıyor.

Her geçen gün ilerleyen ve gelişen elektrikli araba sektöründe ABD’ye göre ucuz kaçacak bir fiyattan rekabet etmeye çalışmak BMW açısından oldukça mantıklı duruyor. Giriş seviye sayılan bu elektrikli otomobil hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Starlink Hacklendi: SpaceX’ten Cevap Gecikmedi

SpaceX'in dünya çapındaki internet hizmeti Starlink'i hacklemek için gereken her şeyin 25 dolarlık bir modchip olacağını kim düşünebilirdi? Belçika'dan bir güvenlik araştırmacısı olan Lennert...

Akıllı Telefon ile En İyi Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Günümüzde akıllı telefonlarımız ile mükemmel bir fotoğraf çekmek eskiye nazaran çok daha kolay. Artık güzel fotoğraflar yakalamak için mükemmel fotoğraf makinelerine olan ihtiyacımız ortadan...

Breaking Bad Dizisinin En İyi 5 Bölümü

Diziler veya filmler hakkında konuşurken kesin yargılara varmak hemen hemen hiç mümkün olmaz. Herkesin görüşü subjektif olacağı için bu durum oldukça doğaldır. Fakat dizi...