Xiaomi, Mijia Akıllı Gözlük ile Geldi: İşte Özellikleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte gelişmekte olan teknoloji dünyası, her geçen gün yeni bir teknoloji ile bizi karşılıyor. Akıllı gözlük deyince çoğumuzun aklına filmlerindeki ajanlar gelir. Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık akıllı gözlükler hayatın içinde de yer alacak. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi yeni akıllı gözlüğünü tanıttı. İşte Mijia Akıllı Gözlük ve özellikleri.

Xiaomi Mijia Akıllı Gözlük ve Özellikleri

Çinli teknoloji şirket Xiaomi, teknoloji filosuna yeni kattığı akıllı gözlük olan Mijia’yı tanıttı. Birçok farklı teknoloji aleti üreten Xiaomi, günümüzün yeni teknolojilerinden olan akıllı gözlüğünü giyilebilir akıllı bir cihaz olarak yaptığı bir tanıtımda duyurdu. Henüz teknoloji dünyasında akıllı gözlüklerin fazla bir yeri olmasa da, gelişen teknoloji ile birlikte AR/VR pazarındaki yerleri her geçen gün artıyor.

Mijia Akıllı Gözlük tasarımına gelecek olursak sıradan bir gözlük çerçevesinin sahip olduğu bir tasarıma sahip. Ancak sıradan gözlüklerden olması gerektiği gibi, oldukça farklı olarak bilgilerin görüntülendiği bir OLED ekranına sahip. Ve çerçevelerin yanlarında 50MP birincil kamera ve birincil kameradan daha düşük çözünürlüklü 8MP’lik bir kamera bulunmakta. Ayrıca elde edilen ayrıntılara göre gözlük sahip olduğu 1.020 mAh’lık pil ile kamerasıyla yaklaşık 1,5 saat kesintisiz kayıt yapabiliyor.

8 MP’likp kamera, 5x optik yakınlaştırmaya ve hareket halindeyken daha iyi bir performans sunmasına yardımcı olan optik görüntü sabitleme özelliklerine sahip. Tüm bu özelliklerin yanı sıra diğer özellikleri arasında; Bluetooth 5.0, Wi-Fi, manyetik şarj cihazı aracılığıyla hızlı şarj desteği özellikleri yer alıyor.

Mijia Akıllı Gözlüğün Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Xiaomi’nin, kendinizi özel bir ajan gibi hissettirebilecek yeni ürünü olan Mijia akıllı gözlüğünün fiyatı da oldukça merak edilen bir konu oldu. Mijia akıllı gözlük Çin pazarında olacak şekilde 3 Ağustos itibari ile yaklaşık 370 $’lık bir fiyat ile sunulacak.

Xiaomi’nin Mijia akıllı gözlüğünü Çin dışında pazarlayıp pazarlayamayacağı henüz netlik kazanmış olmasa da, Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin bunu en sonunda gerçekleştireceği düşünülüyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Starlink Hacklendi: SpaceX’ten Cevap Gecikmedi

SpaceX'in dünya çapındaki internet hizmeti Starlink'i hacklemek için gereken her şeyin 25 dolarlık bir modchip olacağını kim düşünebilirdi? Belçika'dan bir güvenlik araştırmacısı olan Lennert...

Akıllı Telefon ile En İyi Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Günümüzde akıllı telefonlarımız ile mükemmel bir fotoğraf çekmek eskiye nazaran çok daha kolay. Artık güzel fotoğraflar yakalamak için mükemmel fotoğraf makinelerine olan ihtiyacımız ortadan...

Breaking Bad Dizisinin En İyi 5 Bölümü

Diziler veya filmler hakkında konuşurken kesin yargılara varmak hemen hemen hiç mümkün olmaz. Herkesin görüşü subjektif olacağı için bu durum oldukça doğaldır. Fakat dizi...