Xiaomi, Mijia Akıllı Gözlük ile Geldi: İşte Özellikleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte gelişmekte olan teknoloji dünyası, her geçen gün yeni bir teknoloji ile bizi karşılıyor. Akıllı gözlük deyince çoğumuzun aklına filmlerindeki ajanlar gelir. Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık akıllı gözlükler hayatın içinde de yer alacak. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi yeni akıllı gözlüğünü tanıttı. İşte Mijia Akıllı Gözlük ve özellikleri.

Xiaomi Mijia Akıllı Gözlük ve Özellikleri

Çinli teknoloji şirket Xiaomi, teknoloji filosuna yeni kattığı akıllı gözlük olan Mijia’yı tanıttı. Birçok farklı teknoloji aleti üreten Xiaomi, günümüzün yeni teknolojilerinden olan akıllı gözlüğünü giyilebilir akıllı bir cihaz olarak yaptığı bir tanıtımda duyurdu. Henüz teknoloji dünyasında akıllı gözlüklerin fazla bir yeri olmasa da, gelişen teknoloji ile birlikte AR/VR pazarındaki yerleri her geçen gün artıyor.

Mijia Akıllı Gözlük tasarımına gelecek olursak sıradan bir gözlük çerçevesinin sahip olduğu bir tasarıma sahip. Ancak sıradan gözlüklerden olması gerektiği gibi, oldukça farklı olarak bilgilerin görüntülendiği bir OLED ekranına sahip. Ve çerçevelerin yanlarında 50MP birincil kamera ve birincil kameradan daha düşük çözünürlüklü 8MP’lik bir kamera bulunmakta. Ayrıca elde edilen ayrıntılara göre gözlük sahip olduğu 1.020 mAh’lık pil ile kamerasıyla yaklaşık 1,5 saat kesintisiz kayıt yapabiliyor.

8 MP’likp kamera, 5x optik yakınlaştırmaya ve hareket halindeyken daha iyi bir performans sunmasına yardımcı olan optik görüntü sabitleme özelliklerine sahip. Tüm bu özelliklerin yanı sıra diğer özellikleri arasında; Bluetooth 5.0, Wi-Fi, manyetik şarj cihazı aracılığıyla hızlı şarj desteği özellikleri yer alıyor.

Mijia Akıllı Gözlüğün Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Xiaomi’nin, kendinizi özel bir ajan gibi hissettirebilecek yeni ürünü olan Mijia akıllı gözlüğünün fiyatı da oldukça merak edilen bir konu oldu. Mijia akıllı gözlük Çin pazarında olacak şekilde 3 Ağustos itibari ile yaklaşık 370 $’lık bir fiyat ile sunulacak.

Xiaomi’nin Mijia akıllı gözlüğünü Çin dışında pazarlayıp pazarlayamayacağı henüz netlik kazanmış olmasa da, Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin bunu en sonunda gerçekleştireceği düşünülüyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...