Blue Origin, Sonraki Uzay Uçuşunda Yeni Konuklarını Ağırlayacak

Blue Origin, önceki insan mürettebatlı görevlerinden iki kişi daha fazla olmak üzere altı kişiyi taşıma göreviyle, uzayın sınırına giden uçuşuna hazırlanıyor.

Blue Origin uzay uçuşu için yeni konuklar yer alacak

9 Aralık Perşembe günü yapılması planlanan Blue Origin’in bir sonraki suborbital uzay uçuşunun mürettebatı, uzaya uçan ilk Amerikalı olan Alan Shepard’ın en büyük kızı Laura Shepard Churchley ve Good Morning America isimli TV şovunda yer alan birkaç özel konuktan oluşacak.

Kapsülde onlara katılacak olan uzay endüstrisi yöneticisi ve hayırsever Dylan Taylor, yatırımcı Evan Dick ve Bess Ventures’ın kurucusu Lane Bess ve oğlu Cameron, Lane ve Cameron birlikte uzaya uçan ilk ebeveyn-çocuk çifti olmaya hazırlanıyor.

Shepard Churchley ve Strahan, Blue Origin tarafından “onursal konuklar” olarak tanımlanırken, diğerleri, hayatlarının seyahati için ne kadar para harcadıkları açıklanmasa da, müşterilere ödeme yapıyor gibi görünüyor.

Blue Origin tarafından paylaşılan bir videoda Laura, “‘Yeni Shepard’da orijinal bir Shepard uçacak’ demek benim için biraz eğlenceli” dedi ve ekledi: “Babamın mirasıyla gurur duyuyorum. O, uzaya çıkan ilk Amerikalı ve aydaki beşinci adamdı ve şimdiye kadar ayda golf oynayan tek adamdı.”

New Shepard’ın Temmuz ayında Blue Origin kurucusu Jeff Bezos‘u da içeren ilk mürettebatlı uçuşu için Teksas’taki fırlatma sahasında bulunan GMA ortak sunucusu Strahan, kısa süre önce 10 dakikalık yolculuk için yaptığı hazırlıkları bildirdi. Genellikle uzayın sınırı olarak kabul edilen, Dünya’nın 62 mil yukarısındaki hatta gerçekleşecek seyahat hakkında bazı bilgiler verdi.

Blue Origin’in New Shepard ile uçma davetini neden kabul ettiği sorulduğunda Strahan, “[Blue Origin]’in Dünya’da bize birçok teknolojik atılım ve yenilik getireceğine inanıyorum ve ben sadece bunun bir parçası olmak istedim” dedi.

Bezos’un şirketi, uzayın sınırına kısa yolculuklar için Virgin Galactic’in beğenileriyle rekabet ediyor. Yüksek profilli konuklara koltuk sunmak, şirketin yaklaşmakta olan hizmeti için bolca tanıtım yapmasının basit bir yolu gibi görünüyor. Ekim ayındaki ikinci mürettebatlı uçuşu, Star Trek efsanesi William Shatner’ı içeriyordu.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Her Bütçeye Uygun En İyi Akıllı Saat Modelleri

Akıllı saatler, genel olarak bildirimleri cebimizdeki telefonu çıkartmadan hemen kolumuzdan bakabilmemiz için kullanılıyor. Tabii birçok marka saatlerine veya bilekliklerine bunun yanında başka özellikler de...

Elon Musk’ın Sahip Olduğu Tüm Şirketler

Elon Musk içinde bulunduğumuz dönemin ayrılamaz bir parçası ve muhtemelen gelecek kuşaklar için ders kitaplarında görünecek bir yüz. 21. yüzyılın en büyük iş adamı...

Apex Legends Mobile iOS ve Android Platformları Üzerinde Yayınlandı!

Uzun ve dolambaçlı bir yol oldu ama sonunda "Apex Legends" mobil versiyonuyla karşınızda ve hemen şimdi indirilebilir durumda! Hem iOS hem de Android kullanıcıları...