Bitcoin Destekçisi New York Başkanından Büyük Adım

New York belediye başkanı seçilen Eric Adams Perşembe günü bir tweet’te Miami belediye başkanını göstermek ve New York’un kripto para birimi endüstrisinin bir yer olacağına dair umutlarını belirtmek amacıyla ilk üç maaş çekinin Bitcoin ile ödenmesini istediğini söyledi.

Gerçekçi bir açıdan bakmak gerekirse, Adams’ın aslında Bitcoin ile ödeme almasının fizibilitesi zor görünüyor. (Şehrin maaş bordrosu buna bile ayarlanmış mı? Bitcoin’in dalgalanan fiyatı ile bu nasıl çalışacak? Vergi durumu nasıl olacak?) Bu durumun gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceği hala bir merak konusu. Fedarel hükümetin konuyla ilgili söyleyecek bazı şeyleri mutlaka vardır.

Bitcoin Destekçisi New York Başkanından Büyük Adım

Bitcoin ile maaş almak istiyor!

Eric Adams, New York belediye başkanı olarak ilk üç maaş çekinin bitcoin olarak ödenmesini istediğini ve şehri “kripto para birimi endüstrisinin merkezi” yapmak için çalışacağını söyledi.

Bay Adams, New York City kripto para birimi oluşturmak istediğini söyledi. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, bir sonraki maaş çekini de bitcoin olarak alacağını söylemişti. Bay Adams, Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehrinin ikinci siyahi belediye başkanı olacak Adams bir Twitter gönderisinde, “New York’ta her zaman öncü oluyoruz, bu yüzden belediye başkanı olduğumda ilk üç maaşımı bitcoin olarak alacağım” dedi.

“NYC, kripto para birimi endüstrisinin ve diğer hızlı büyüyen, yenilikçi endüstrilerin merkezi olacak! Bekleyin!” Demokrat olan Bay Adams, Ocak ayında Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehrinin ikinci siyahi belediye başkanı olacak.

Salı günkü seçimlerde Guardian Angels sivil güvenlik devriyesinin kurucusu Cumhuriyetçi Curtis Sliwa’yı kolayca mağlup etti. Gönderisi, kendi Twitter mesajında ​​maaşını bitcoin olarak alacağını yazan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’e bir yanıttı.

Suarez Salı günü yeniden seçilmesinin ardından Çarşamba günü Bloomberg Radio’ya New York City kripto para birimi oluşturmak istediğini ve kripto şirketlerini şehre yatırım yapmaya ikna etmenin yollarını arayacağını söyledi.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017'de Tesla'nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu...

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...