iOS 15 ile Gelen Yeni FaceTime Özellikleri

Geçtiğimiz haftalarda duyurulan yeni işletim sistemi iOS 15 ile birlikte gelen en iyi FaceTime özellikleri neler?

FaceTime, çoğu iPhone kullanıcısı için sürekli tercih edilen bir görüntülü sohbet platformudur. Ancak en son iOS 15 güncellemesiyle, bu yepyeni özellikler onu olduğundan kullanıcılara daha da iyi bir deneyim sunuyor. Peki yeni işletim sistemiyle birlikte gelen en iyi ve en yeni özellikler neler?

Portre Modu


Bulanık bir efekt uzun zamandır fotoğraflarda var ama artık görüntülü sohbetler sırasında da arka planınızı blurlu bir hale getirebilirsiniz. Portre Modunu etkinleştirmek için sol üstteki simgeye dokunun ve kapatmak için tekrar dokunun. Alternatif olarak, Kontrol Merkezinizi aşağı çekebilir ve Portre Modunu da açmak veya kapatmak için “Video Efektleri” yazan yere dokunabilirsiniz.

Mikrofon Modları

FaceTime artık arama deneyiminizi optimize etmek için ses ayarlarınızı değiştirmenize izin veriyor. Kontrol Merkezinizi aşağı çekin ve sağ üst köşede Mikrofon Modları yazan yere dokunun. Burada, tüm arka plan gürültülerini filtreleyen ve yalnızca konuşma sesinize izin veren Ses Yalıtımı’nı veya sesinizin yanı sıra çevrenizdeki ortam gürültüsünü seçmek için yapay zeka kullanan Geniş Spektrum’u seçebilirsiniz.

SharePlay

Bu en son özellik iOS 15.1 ile birlikte geldi, bu yüzden kullanmaya çalışmadan önce telefonunuzun tamamen güncel olduğundan emin olun. SharePlay, ekranınızdaki her şeyi yalnızca birkaç adımda konuşma partnerinizle paylaşmanıza olanak tanır. Araç çubuğunu çağırmak için ekranınıza dokunun, ardından en sağdaki simgeye dokunun. Bu, “Ekranımı Paylaş” yazan bir seçenek oluşturmalıdır. Oraya dokunun, ardından arkadaşlarınızla birlikte izlemek ve görüntülemek istediğiniz şeye kaydırın. Hem dizileri hem de filmleri izlemek veya birine bir fotoğrafı mesaj atmadan hızlıca göstermek için kullanışlıdır.

iOS 15 ile gelen yeni FaceTime özellikleri arasından sizin en çok beğendiğiniz hangisi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...