League of Legends ve Valorant Sevenleri İçin Epic Games Sürprizi!

Perşembe günü yapılan açıklamaya göre, Riot Games‘in League of Legends, Valorant, Teamfight Tactics ve Legends of Runeterra‘nın Epic Games Store‘dan indirilebileceğini duyuruldu.

League of Legends ve Valorant, Epic Games üzerinden indirilebilecek

Epic Games platformunda oyuncular artık League of Legends, Valorant, Teamfight Tactics, Legends of Runeterra gibi Riot Games oyunlarını oynayabilecek.

Epic’in uygulamaları diğer başlatıcılara dahil etme isteği, CEO Tim Sweeney‘nin daha açık uygulama dağıtım modelleri için uzun süredir devam eden isteğiyle uyumlu olarak gerçekleşiyor.

Riot başlıklarını eklemek, son derece popüler League of Legends serisindeki oyunları Epic Games Store’a getiriyor ve Epic’in platformunda bulunarak ek bir destek görebilirler. Ancak, League of Legends serisinin şimdiden çok büyük olduğunu da unutmamak gerek. Riot, bu hafta 180 milyon oyuncunun League of Legends evreninde geçen oyunları sadece Ekim ayında oynadığını paylaştı.

Riot, mobil cihazlarda oldukça popüler olan League of Legends: Wild Rift‘i dahil ettiğinden ve oyunlarını daha da popüleştirmek için uğraşmasıyla birlikte devasa bir oyuncu sayısı var ve Riot bu sayıyı daha da artırmak için büyük bir baskı yapıyor.

Epic ve Riot, Perşembe günü oyunun eşya mağazasından temin edilebilecek olan League of Legends karakteri Jinx için bir Fortnite görünümü üzerinde bir araya geldi. Epic Games Store’daki Fortnite görünümü ve Riot oyunları, 6 Kasım‘da Netflix‘te prömiyer yapacak olan League of Legends TV şovu Arcane‘den önce geliyor.

Ayrıca oyuncular mevcut Riot Games hesaplarına ve arkadaş listelerine sorunsuz bir biçimde erişerek oyunları oynamaya devam edebilecekler.

Verdiği ücretsiz oyunlarla oyuncuları sevindiren Epic Games, şimdi de Riot Games’in popüler oyunlarını platformuna eklerek büyük bir adım atmış oldu.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...