Bitcoin 100 bin doları yakın zamanda görebilir mi?

Bitcoin, icat edilen ilk kripto para birimi ve tüm bir endüstrinin doğuşunu ve imajında yaratılacak binlerce altcoine öncülük ediyor.

Bitcoin türünün ilk örneği olmakla kalmayıp, hangi ülke veya bölgede yaşadıklarına bakılmaksızın tüm nüfus tarafından kullanılan küresel dijital para birimi haline gelmek için kağıt tabanlı fiyat para birimlerini bozmak ve değiştirmek üzere tasarlanmıştı. Ancak zaman içinde bundan daha fazlası haline geldi.

Analistler 400K ve 1 milyon dolar gibi hedeflerin hayal olmadığını vurguluyor!

2018’de büyük bir Bitcoin trend değişikliği meydana geldi ve fiyat düşmeye başladı. Bitcoin’in ne kadar volatil olduğundan dolayı, piyasa fiyatı %80’e kadar gerileyerek en sonunda dibe vurduğu yerde 3.000$’a kadar geriledi ve birçok kişinin “Bitcoin tekrar değer kazanacak mı?” diye merak etmesine neden oldu. Diğerleri Bitcoin’in tekrar yükseleceğini biliyordu ve ayı piyasasının dibinde long pozisyonlar açtı.

Kripto para birimi 2021’de başka bir yükseliş trendine girdi ve tüm zamanların en yüksek seviyesini 65.000 $ olarak belirledi. Bitcoin o zamandan beri %50’den fazla düşüşle şu anda aylardır işlem gördüğü düşük 30.000 $ aralığına geri döndü.

Keizer Raporunun yatırımcısı ve sunucusu Max Keiser, kısa vadede 100.000 dolar, uzun vadede ise 400.000 dolar beklentisine sahip olan kişilerden sadece bir tanesi.

Keizer, Bitcoin’in en açık sözlü boğalarından biri ve varlık sadece 1 dolardan işlem gördüğü zamanlardan beri 100.000 dolar istiyor. Yeni 100.000 dolarlık hedefi 2020’nin sonu olsa da, 400.000 dolar koronavirüs nedeniyle uzun vadeli bir hedef olarak karşımıza çıkıyor. Keizer’ın sözleri şu şekilde:

Bitcoin hedefimi resmi olarak yükseltiyorum – ve bu tahmini ilk olarak 1 dolar iken yaptım, bunun 100.000 dolara çıkabileceğini söyledim – sekiz yıldır ilk kez resmi hedefimi yükseltiyorum, 400.000 dolar.”

Bitcoin

New York Times’ın en çok satan Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, takipçilerine altın ve Bitcoin satın almalarını tavsiye ediyor. Altının ons başına 3.000 dolara, Bitcoin’in 75.000 dolara ulaşmasını bekliyor ve finans açısından bu derece bir bilgi sahibi kişinin beklentisi yatırımcıları umutlandırıyor.

Gelecekteki fiyat değerlemelerini tahmin etmek için tasarlanan Bitcoin uzmanı Plan B tarafından oluşturulan popüler Stoktan Akış modeli ise Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde gerçekleşmesi gereken bir sonraki döngü zirvesinde 288.000 dolara kadar çıktığını gösteriyor.

Tabii ki bunların hepsi birer tahminden ibaret. Kimse Bitcoin fiyatını kesin bir şekilde tahmin edemez veya öngöremez. Sizce Bitcoin yükselecek mi?

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...