Battlefield 6 tanıtım tarihi açıklandı

Oyuncuların uzunca bir süredir yolunu gözlediği Battlefield 6‘nın çıkış tarihi oyunun resmi Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Aksiyon oyunu ne zaman tanıtılacak? Haberle ilgili tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Oyun tutkunlarının en sevdiği oyun serilerinden Battlefield, hemen hemen her oyunuyla oyuncularını memnun etmeyi başardı. Çoğunlukla modern savaşları konu alan oyunlarının yanı sıra Battlefield 1 gibi, oyunculara 1. Dünya Savaşı atmosferini başarılı bir şekilde hissettirmişti. Son olarak 2018 yılında çıkan Battlefield V‘in oynanış mekanikleri oyuncular tarafından pek beğenilmemişti. 2 yıldır geliştirilen, oyuncular tarafından çok sevilen aksiyon oyunu serisinin yeni yapımı ile ilgili ilk gün yüzüne çıkan bilgiler, aksiyon oyunun modern zamanda geçeceği ve günümüz teknolojilerinin ve ekipmanlarının kullanılacağı yönündeydi. En sonunda, oyunun resmi Twitter hesabından oyunun tanıtılacağı tarih bir video ile duyuruldu.

Battlefield 6, 9 Haziran tarihinde tanıtılacak

Geliştiriciliğini DICE firmasının yaptığı Battlefield 6‘nın resmi tanıtım günü 9 Haziran olarak belirlendi. TSİ 17:00‘da yapılacak olan etkinlik merakla bekleniyor. Yeni oyun için her ne kadar Battlefield 6 desek de, paylaşıma dikkatli baktığımızda görebileceğimiz üzere oyunun başlığını takip eden herhangi bir sayı yer almıyor. Bu da oyunun sadece Battlefield adı altında çıkabileceğine bir işaret olarak görülüyor. Videodaki yazıların bir bilgisayarda yazılmış gibi görünmesi oyunun yakın gelecekte geçeceği iddialarını daha da doğruluyor gibi görünüyor.

Bunların yanı sıra oyunun standart çok oyunculu modunun aynı anda 128 oyuncuya oynama imkanı sunacağı da söylentilerden biri olarak yer alıyor. Oyunda yine ABD ve Rusya birbirine karşı yer alacak. Oyunun günümüzden 10 yıl sonrasını konu alacağı da bir başka söylenti olarak yer alıyor. 9 Haziran olarak kararlaştırılan etkinlik oyunla ilgili küçük bir tanıtım olması da bir diğer ihtimal. Asıl gösterimin 22 Temmuz‘da yapılacak EA Play etkinliğinde olması yüksek bir ihtimal olarak değerlendiriliyor.

Ayrıca geçtiğimiz aylarda sadece bilgisayar ve yeni nesil konsollara çıkış yapacağı söylenen serinin yeni oyununun Xbox One ve PlayStation 4 platformlarda da oynanabileceği EA tarafından doğrulanarak eski nesil konsol oyuncularının sevinmesine sebep olundu.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...

Overwatch 2 Beta 28 Haziranda PC ve Konsollarda Çıkıyor

Overwatch 2'nin sonraki betası 28 Haziran'da başlıyor. Bu beta, PC, Xbox ve PlayStation'dan erişilebilir olacak. Bir süre once Blizzard, Overwatch 2'nin çıkış tarihini açıkladı. Oyun...