Assassin’s Creed Brezilya’ya taşınabilir!

Ubisoft Montreal, Assassin’s Creed Valhalla‘yı, geçtiğimiz yılın kasım ayında piyasaya sürmüştü. AC severler tarafından oldukça sevilen Valhalla, takdir toplamıştı.

RPG sayılabilecek serisinin 12’inci ana oyunu olan Valhalla, oyuncuları Vikinglerin hakim olduğu İngiltere’ye götürmekteydi. Peki, Assassin’s Creed evreninin bir sonraki oyununda hangi coğrafyaya yelken açacağız? TheGamer ile yaptığı röportajda konuşan Valhalla yazarı Alain Mercieca, yeni oyun özelinde “seçim yapamayacak kadar çok olasılık” olduğunu söyledi. Ancak şu anlık Brezilya en büyük seçenek olarak duruyor.

 Assassin’s Creed

Bununla birlikte, MÖ 5200 yıllarında insanların yaşadığı ve Malta takımadalarını oluşturan üç adadan en büyüğü olan Malta adasının da seçilebileceği konuşuluyor. Mercieca, tarihte özel bir yere sahip olduğunu belirtti. “Tarihe takıntılı biri olarak, Malta adasındaki kayıp bir toplumdaki niş bir savaşçı grubu hakkındaki bir hikaye şahsen beni oldukça heyecanlandırır” dedi. Fakat stüdyo, şimdilik Brezilya üzerinde durmayı tercih ediyor.

Assassin’s Creed için yazarın yorumu

Assassin’s Creed oyunları, oldukça büyük mapler ile geliyor. Malta gibi küçük bir adaya sığamayacak kadar geniş bir hikayeye sahip. Her ne kadar Mercieca’nın gönlünden orası geçse de, Malta’a dışında bir yer daha sağlıklı olur. Aslen Kanadalı olan Mercieca da bu yönde çalışmalar sürdürüyor.

“Daha büyük ölçekte, Güney Amerika’da markanın henüz tam olarak keşfetmemiş olduğu zengin bir kültür dokusu olduğunu hissediyorum” dedi. “İnkalardan İspanyol fatihlerine kadar, çok büyüleyici bir tarih. Black Flag bazılarına değinmiş olsa da, daha çok Brezilya gibi hissediyorum.”

Kanadalı yazar Mercieca, sadece kişisel fikirlerini belirtiyor. Stüdyonun ne gibi bir karar vereceği belli değil. Ancak senaryo yazarı olan Mercieca, tarihi yerler konusunda ısrarını sürdürmekte.

Ubisoft, bir sonraki Assassin’s Creed oyununu henüz duyurmadı. Dahası, oyunun yakında çıkacağına dair herhangi bir bilgi, söylenti ya da sızıntı da yok, ancak konuya ilişkin yeni gelişmeler yaşandığı takdirde sizlerle paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz.  Bunu bilmekte fayda var, resmi bir duyuru yapılana kadar serinin yeni oyununun nerede geçeceği hakkında bilgi sahibi değiliz ancak kıdemli yazarın görüşleri böyle. 

Yeni Assassin’s Creed oyununun Brezilya’da geçmesi oyuncuları memnun eder mi, meçhul. Fakat stüdyonun yeni şeyler denemesi sağlıklı olur.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...