Apple Watch Series 8 Nasıl Olacak: İşte Bilinen Tüm Güncel Bilgiler

Apple’ın bir sonraki akıllı saati Apple Watch Series 8 hakkında şu ana kadar bilinenler neler? Tasarımı, özellikleri, çıkış tarihi ve birçok detay yazımızda!

Büyük bir yeniden tasarım bekleyenler için Apple Watch Series 7 biraz hayal kırıklığı olmuş olabilir. Elbette, biraz daha büyük ekranı, ekranın kullanımını önemli ölçüde kolaylaştırdı, ancak bunun dışında Series 6’dan sonra değişim gözler önüne serilmişti. Şimdi tüm gözler, sonunda daha radikal yenilikler sunabilecek olan Apple Watch Series 8’de.

Apple Watch Series 8 ile ilgili kesin ayrıntılar şimdilik çok ince, ancak bazı sızıntılar ve söylentiler yer alıyor. Saatin yepyeni bir tasarıma kavuşacağı yönündeki önerilerden, yepyeni bir modelin geleceği iddialarına kadar çeşitlilik gösteriyor. Bunun doğru olduğu ortaya çıkarsa, 2022 yılı Apple Watch hayranları için büyük bir yıl olabilir. Peki Apple’ın yeni akıllı saati nasıl olacak?

Apple Watch Series 8 Fiyatı

Fiyatlandırmanın ise 399 $ / 369 £ civarında başlamasını bekleyebiliriz. Söylentilere göre yeni model farklı bir fiyat noktasına sahip olsa da, Apple’ın bu modelden ayrılması pek olası görünmüyor.

Apple Watch Series 8 Çıkış Tarihi

Henüz ortada bir bilgi olmasa da Apple Watch Series 8’i ne zaman göreceğimiz ve sizi ne kadar geriye götüreceği konusunda bilinçli bir tahminde bulunmak oldukça kolay. Apple, iPhone güncellemelerinin yanı sıra genellikle Eylül ayında yeni Watch modellerini açıklar, bu nedenle 2022’de de aynısını bekliyoruz. Fiyatlandırmanın ise 399 $ / 369 £ civarında başlamasını bekleyebiliriz. Söylentilere göre yeni model farklı bir fiyat noktasına sahip olsa da, Apple’ın bu modelden ayrılması pek olası görünmüyor.

Apple Watch Series 8 Tasarımı

Apple Watch Series 7 çıkmadan önce söylentiler, iPhone 13 ve iPad Pro’dan ilham alan düz kenarlı bir tasarıma sahip olacağı yönündeydi. Sonunda, durum böyle değildi ancak şimdi Apple Series 8 ile ilgili olarak bu söylentiler hala ortalıkta dolaşıyor. Bununla birlikte, çelişkili söylentiler, tasarımın yuvarlak kenarlı Series 7’den farklı yanlarının bulunacağı ancak tasarımın hemen hemen aynı şekilde kalacağını öne sürdü.

Ancak yeni tasarımlardan bahsetmişken, söylentiler 2022’de yepyeni bir Apple Watch modelinde olabileceğimizi öne sürdü. Apple’ın Series 8 ve güncellenmiş bir Apple Watch SE‘nin yanı sıra özel bir “sağlam” sürümünü planladığı söyleniyor. İlk olarak Bloomberg tarafından bildirilen bu versiyonun “bir Casio G-Shock saatine benzer şekilde darbe şokuna dayanıklı ve koruyucu dış yüzeye sahip sağlam bir tasarıma” sahip olduğu söyleniyor. Bunun nasıl görüneceğini ve Apple Watch görünümünden nasıl ayrılacağı ise merak konusu.

Bunun dışında, Apple genellikle her yıl Apple Watch için en az bir yeni renk sunar ve Series 8’in farklı olacağından şüphe etmek için hiçbir neden yoktur. Bir sızıntıya göre, gelecek yılın rengi, iPad Air 4 için kullanılan renk tonuna benzer şekilde açık yeşil olacak.

Apple Watch Series 8 Özellikleri

Cihazın iç kısımları hakkında spekülasyon yapmak için erken olsa da, bir kan şekeri sensörüne sahip olabileceğine dair söylentiler var ve her zaman olduğu gibi pil ömrünün arttığı söyleniyor. Wall Street Journal’a göre, Series 8 kan basıncı izleme özelliğine de sahip olabilir.

Apple sızıntıları yapan Ming-Chi Kuo, Apple Watch Series 8’in vücut ısısını izleme yeteneğine sahip olabileceğini ve bu sayede kullanıcıların sıcaklıklarını sadece bileklerine bakarak kontrol etmelerini sağlayacağını iddia etti. Bu arada, gelişmiş uyku düzenlerini ve uyku apnesini tespit etme yeteneği de dahil olmak üzere yeni uyku izleme özelliklerinin gelebilme ihtimali bulunuyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...