Apple Watch Saatlerin Az Bilinen Kullanışlı Özellikleri

Günümüzün gelişen teknolojilerinden biri olan akıllı saatler her geçen gün yeni modelleri ile daha kullanışlı hale gelmeye devam ediyor. Bunlar arasında en çok kullanılan akıllı saat markalarından biri olan Apple Watch’ların özellikleri sayesinde birçok şey yapmak mümkün. Peki Apple Watch saatlerin az bilinen kullanışlı özellikleri neler.

Yan Düğmeye Uygulama Sabitleme

Apple Watch’ın özelliklerinden biri olan yan düğme ile favori uygulamalarınız arasında kolayca dolaşabilirsiniz. Yan düğmede, otomatik ayarından dolayı en son kullandığınız uygulamalar bulunur. Ancak bunu sık kullandığınız uygulamalar ile değiştirebilirsiniz. Bunun için telefonunuzun Watch uygulamasını kullanmanız gerekecek. Watch uygulamasındaki My Watch seçeneğine girdikten sonra Dock’a tıklayın. Ardından buradan varsayılan son kullanılanlar seçeneğini sık kullanılanlar seçeneği ile değiştirebilirsiniz. Böylelikle artık yan düğmede sık kullandığınız uygulamalar gözükecek.

Maske Takarken iPhone Kilidini Açma

iPhone’nin Face ID özelliği kullanıcılarına şifreye ihtiyaç duymadan telefonlarını açabilme olanağı sağlıyor. Böylelikle yalnızca yüzünüzü göstererek telefonunuzu açabiliyorsunuz. Ancak son yıllarda pandemi ile birlikte maske kullanımı Face ID’yi kullanmayı zorlaştırdı. Bunun üzerine iOS 14.5 güncellemesiyle Apple Watch kullanarak maskeniz takılıyken bile telefonunuzu açabilirsiniz. iOS 14.5 veya sonraki sürümüne sahip bir iPhone’a ve watchOS 7.4 veya sonraki sürümüne sahip bir Apple Watch Series 3 ve sonraki modeline sahipseniz, bu özelliği etkinleştirdikten sonra, maske takılıyken bile telefonunuzun kilidini açmak için saatinizi kullanabilirsiniz.

Bu özelliği etkinleştirmek için telefonunuzdaki ayarları açın ardından Yüz Kimliği ve parolaya gidin ve oradan da erişimi etkinleştirin.

Avuç ile Sessize Alma

Apple Watch akıllı saatinize gelen sesli bildirimleri, eliniz ile saatinizi kapatıp sessize alabilirsiniz. Bunun için Apple Watch uygulamasını açın ve ardından, Saatim sekmesine girin ve buradan da Sesler ve Dokunuşlar sekmesinden özelliği ayarlayabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Alma

Saatinizi kullanırken istediğiniz zaman ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bunun için öncelik ile Watch uygulamasından Ayarlara girin ve Genel menüsünü açın ardından buradan Ekran Görüntülerini Etkinleştir’e tıklayınız. Artık sadece kurma ve yan düğmeye aynı anda basarak ekran resmini alabilirsiniz.

Bildirimleri Gizleme

Akıllı saatinize gelen bildirimlerin ayrıntılarını gizleyebilirsiniz. Bunun için Watch uygulamasından My Watch sekmesine gidin ve Bildirimler’e girin. Buradan bildirimlerin ayrıntılarını gizleme özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

Konum Paylaşma

Apple Watch ile istediğiniz kişilere kolayca konumunuzu gönderebilirsiniz. Bunun için saatinizde Kişi Bul uygulamasını açın ve Konumumu Paylaş’a dokunun. Ardından konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişileri seçip konumunuzu gönderebilirsiniz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...