2022 Amarok Tanıtıldı! İşte Yenilenen Volkswagen Amarok ve Özellikleri

Volkswagen nihayet ikinci nesil Amarok’u Avrupa, Güney Amerika ve Afrika’daki otomobil tutkunlarının beğenisine sundu. Bu sürüm, 268 hp ve 428 lb-ft’ye kadar güç sunan ikiz 3.0 litrelik V6 turboşarjlı doğrudan enjeksiyonlu dizel motorlarıyla Avrupa çapında popüler bir araç haline gelen bir sonraki Volkswagen Amarok kamyoneti için 12 yıllık bir bekleyişin ardından geldi. Bu yeni 2022 Amarok, ilk olarak Mart 2021’de, Amerika Birleşik Devletleri’nde standart bir sürüm potansiyeli ile tamamlandı. Ne yazık ki, kesinleşmiş sürüm ayrıntıları paylaşıldığına göre, bu yeni Amarok’un yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bayilerde görünmesi pek olası görünmüyor. 2022 Amarok tanıtıldı! İşte yenilenen Volkswagen Amarok.

2022 Amarok Tanıtıldı! İşte Yenilenen Volkswagen Amarok ve Özellikleri

Volkswagen ve Ford, şirketlerin başlangıçta “stratejik ittifak” olarak tanımladıkları şeyi keşfetmeye çalıştıkları Haziran 2018’den bu yana birbirleriyle ortaklık içindeler. Bu, ticari araçları birlikte geliştirme arayışında temel kaynakları ve teknolojileri paylaşmak anlamına geliyordu. O zamandan beri, iki devasa üretici, ortaklıklarını elektrikli araçları ve kendi kendine giden arabaları içerecek şekilde genişletti. Bu üst düzey ittifak devam ederken, hem 2022 Volkswagen Amarok hem de 2022 Ford Ranger’ın iç mekaniği ve şasi tasarımı açısından çok benzer görünmesi mantıklı geliyor çünkü her iki modelde de kullanılan teknolojiler birbirinden büyük ölçüde ödünç alıyor.

2022 modeli, yeni turbo dizel motorlarda bir dizi seçeneğin yanı sıra turboşarjlı gazla çalışan bir motorda sadece bir seçenekle gelecek gibi görünüyor. Amarok serisinde sunulan en üst düzey dizel motor, 250 hp ve 442 lb-ft tork üretebilen turboşarjlı 3.0 litrelik bir V6’dır, ancak 2.3 litrelik dört silindirli gaz motoru (302 hp ve 333 lb-) ft) 2022 Ford Ranger hayranlarına tanıdık gelebilir. Görünüşe göre Volkswagen 4Motion AWD sistemi Amarok’a iki farklı şekilde gelecek: ekstra bir RWD seçeneğiyle yarı zamanlı 4×4 ve tam zamanlı 4×4 olacak. Kullanabileceğiniz motorlar ve şanzıman seçenekleri, aracınızı hangi pazardan satın aldığınıza bağlı olacaktır.

Volkswagen Amarok, ilk bakışta 2022 Ford Ranger’ın yenilenmiş hali gibi görünüyor, fakat bunun sebebi iki şirketin hemen hemen bu noktadaki her şeyi paylaşmaları. Finalde 2022 Ford Ranger da kötü görünümlü bir araç değil fakat kullanıcıların canını sıkan şeyler bunlar değil. Ford, ABD merkezli bir markayken Volkswagen Almanya merkezli bir marka ve günün sonunda aralarındaki rekabet farklı bir boyuta ulaşıyor.

Kaynak: SlashGear

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...