Apple TV, Netflix Karşısında Duramadı mı?

CNBC’nin bildirdiğine göre Apple, Uluslararası Tiyatro Sahne Çalışanları Birliği’ne (IATSE) Apple TV Plus yayın platformunun 20 milyondan az aboneye sahip olduğunu ve bunun IATSE çalışanlarına daha büyük yayın platformlarından daha düşük ücretler ödemesine izin verdiğini söyledi.

Apple, Kasım 2019’da başlatılan yayın ağı için abone numaralarını hiçbir zaman kamuya açıklamadı. Ancak Apple TV Plus’ın Ağustos ayında 209 milyon abonesi olduğunu söyleyen Netflix gibi daha büyük, daha köklü yayın yapan rakiplerinden daha az orijinal şovu var.

IATSE’nin Salı günü yayınlanan bir basın açıklamasına göre, “Belirli ‘yeni medya’ akış projelerinde çalışanlar, bütçeleri geleneksel olarak piyasaya sürülen gişe rekorları kıranların bütçelerine rakip veya aşan yapımlarda bile daha az ücret alıyorlar”. Sürüm, adıyla herhangi bir akış platformundan bahsedilmedi, ancak bir sözcü CNBC’ye Apple’ın 1 Temmuz itibariyle ABD ve Kanada’da 20 milyonun altında abone olduğunu iddia ettiğini söyledi.

Apple TV

Sendika, prodüksiyon şirketleriyle müzakerelerin durmasının ardından olası bir greve hazırlanıyor ve açıklamada, “salgınla birleşen yayın akışındaki patlamanın çalışma koşullarını yükselttiğini ve ağırlaştırdığını, bu sözleşmeler kapsamındaki 60.000 sahne arkası işçisini iş hayatına attığını söyledi. bir kırılma noktası.”

Apple TV Plus’ın kadrosunda Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon’un başrollerini paylaştığı The Morning Show ve bir İngiliz futbol kulübüne koçluk yapan bir Amerikan hakkındaki sürpriz hit komedisi Ted Lasso da dahil olmak üzere birçok büyük bütçeli şov var. Ted Lasso geçen hafta Emmy’de büyük bir gösteri yaptı, yıldız Jason Sudeikis için En İyi Komedi ve Komedide Başrol Oyuncusu ödüllerini aldı ve Brett Goldstein ve Hannah Waddingham için oyunculuk ödüllerini destekledi.

Sabah Şovu’nun Apple’a bölüm başına 15 milyon dolara mal olduğu bildiriliyor ve Ted Lasso’nun yazarlarının ve yıldızlarının çoğunun şovun üçüncü sezonu için daha kazançlı sözleşmeler yaptıkları bildiriliyor. Apple, Temmuz ayında 2021’in üçüncü çeyreğinde 81.43 milyar dolar gelir üzerinden 21,7 milyar dolar net kar elde ettiğini söyledi.

Bir Apple sözcüsü CNBC’ye, önde gelen akış hizmetleriyle karşılaştırılabilir oranlar ödediğini söyledi.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...