İkonik Otomobiller Serisi: John Wick’in Efsanevi Otomobili Mustang Mach 1

Dizi ve filmlerde yer alarak ikon haline gelmiş efsanevi otomobiller serimizin ilkinde dünyaca ünlü film serisi karakteri John Wick‘in otomobili olan 1969 Ford Mustang Mach 1 modeline yakından göz atacağız.

Mustang Mach 1, yalnızca teknik özellikleri açısından değil, film ve otomotiv dünyasında yarattığı etki açısından da dikkate değer ve benzersiz bir otomobildir. John Wick film serisinin başrolü Keanu Reeves tarafından oynanan John Wick karakteri, günlerini 1969 Ford Mustang Mach 1’i sürerek geçiriyor. Film boyunca, bu arabanın hikayenin evriminde ne kadar etkili olduğunu ve araba dünyasında gösterdiği ilgiyi görüyoruz.

1969 Ford Mustang Mach 1 tasarımı

Metal gri dış rengi ile dikkatleri üzerine çeken otomobilin kaputunun üstünden başlayan şerit, düz siyah çift ralli şeritleridir, kaput pimlerini içerir ve bir ön çeneye ve arka bagaj kapağı spoylerine sahiptir. İç mekanında ise ağırlıklı olarak siyah rengin kullanıldığı otomobildeki iç koltuklar yüksek sırtlıdır.

1969 Ford Mustang Mach 1 teknik özellikleri

Filmde kullanılan Mustang modelinin birebir kopyası geçtiğimiz yıllarda Ford Motor Company’nin yardımıyla, Oklahoma merkezli bir otomobil üreticisi tarafından “Hitman” Ford Mustang Mach 1 adıyla yeniden üretilmişti. 1000 beygir gücüne sahip olan otomobil, 5.0 litrelik Coyote V8 motorundan güç alıyor. Efsanevi otomobil hem manuel hem de otomatik olarak kullanılan bir şanzımana sahip.

Filmde birçok Mustang modeli kullanıldı

İlk film boyunca şirket, sadece ilk kurulumun yapımında toplam beş adet Mustang kullandı. Ne yazık ki, film ekibi çekimler sırasında bu klasik arabaların beşini de yok etti.

Serinin 3 filminde de yer alan John Wick’in otomobili Mustang Mach 1, yalnızca teknik özellikleri açısından değil, film ve otomotiv dünyasında yarattığı etki açısından da dikkate değer ve benzersiz bir otomobil olarak tarihe geçiyor.

Sizler John Wick serisine damga vurmuş olan bu ikonik otomobili beğeniyor musunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...