Activision Blizzard, Sevilen Oyunun Mobil Versiyonu İçin Harekete Geçti

Amerikalı bilgisayar oyunu geliştiricisi Activision Blizzard, sevilen bir bilgisayar oyununun mobil versiyonu için harekete geçti. Hangi oyun gelecek?

Activision Blizzard’ın üç aylık kazanç raporunda, Blizzard’ın üzerinde çalıştığı bir oyunun mobil versiyonu ile ilgili bir detay ortaya çıktı.

Activision Blizzard, Warcraft Mobil İçin Kolları Sıvadı

Basın açıklamasına göre, “Blizzard, 2022’de Warcraft serisi için önemli ölçüde yeni içerik planlıyor, buna tamamen yeni mobil Warcraft versiyonunu ilk kez oyunculara sunmak da dahil.” Basın bülteni, yeni oyun hakkında veya ne zaman daha fazlasını duymayı bekleyebileceğimiz konusunda ayrıntılara girmiyor. Şimdilik tek bildiğimiz, bunun Warcraft olduğu ve mobil olacağı.

Bu oyunun adını henüz öğrenmedik veya eylem halinde görmedik. Hayal kırıklığı yaratan Warcraft 3: Reforged’ın 2020’den bu yana piyasaya sürülen ilk Warcraft oyunu ve Hearthstone’dan sonra iOS ve Android’i vuran ikinci oyun olacak.

Activision Blizzard’ın bu yıl için bu Warcraft mobil oyununu planlaması ilginç. Bir Diablo mobil oyunu olan Diablo Immortal, 2018’de duyurulmasından bu yana geliştirilmekte ve ayrıca 2022’de piyasaya sürülmesi planlanmaktadır. Duyuru ve teorik sürüm arasındaki görünüşte kısa mesafe, Overwatch 2’nin erken açıklamasından öğrenilen bir ders olabilir. Bu mobil oyunun Diablo Immortal kadar kapsamlı olmaması ve dolayısıyla aynı miktarda geliştirme süresi gerektirmemesi de mümkün olabilir.

Aynı raporda Activision, sevilen seri Call of Duty‘yi çok detaylı bir şekilde ele aldı. Geleceği bildirilen yeni Call of Duty oyununun adı henüz belli değilken, bu finansal sonuç raporu ve Infinity Ward’dan gelen bir tweet, oyunun Modern Warfare 2 olduğunu gösteriyor.

Satın almanın devam etmesine, geliştiricilerin sendikalaşmak için mücadele etmesine ve Overwatch 2 ve Diablo IV’ün gecikmesine rağmen, bu finansal sonuç raporu, 2022’de Activision Blizzard’dan hala yeni oyunlar bekleyebileceğimizi doğruluyor.

Yeni bir Warcraft mobil ve Call of Duty oyununun geleceğine kesin gözüyle bakılsa da şu an için bu oyunların ne zaman geleceği veya nasıl olacağı hakkında gün yüzüne çıkan bir bilgi bulunmuyor.

Activision Blizzard, Microsoft Tarafından Satın Alınmıştı

Microsoft’un oyun geliştiricisi şirketi Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın alacağı geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu. Bu hamle sonrası oyun sektörü adeta çalkalanırken, Sony gibi şirketlerin de hisselerinde büyük düşüşler yaşandı. El değiştirme sonrası şirket tarafından atılan ilk adımlardan biri de Warcraft mobil ve yeni bir Call of Duty oyununun geliştirilmeye başlanması oldu.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...

Overwatch 2 Beta 28 Haziranda PC ve Konsollarda Çıkıyor

Overwatch 2'nin sonraki betası 28 Haziran'da başlıyor. Bu beta, PC, Xbox ve PlayStation'dan erişilebilir olacak. Bir süre once Blizzard, Overwatch 2'nin çıkış tarihini açıkladı. Oyun...