Zilliqa (ZIL) Nedir? Bu Seviyelerden Yükseliş Gelebilir mi?

Kripto para dünyası zorlu günlerden geçiyor dersek yanlış olmaz. Bitcoin güncel olarak 41.400 dolar civarından işlem görüyor ve mevcut bir destek üzerinde. Altcoinler de ona bağlı olarak düşüyor ve yükseliyor fakat zaman zaman istisnalar olabiliyor. Bunlardan bir tanesi de Zilliqa. Türk yatırımcının gayet hoşuna giden ve bol bol alım yaptığı kriptolardan bir tanesi olan Zilliqa, yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Peki Zilliqa (ZIL) Nedir?

Zilliqa (ZIL) Nedir?

Zilliqa, saniyede binlerce işlemi tamamlama yeteneği ile yüksek verim sunmak için tasarlanmış, halka açık, izinsiz bir blok zinciridir. İkinci katman ölçeklendirme çözümü olarak parçalamayı kullanarak blok zinciri ölçeklenebilirliği ve hızı sorununu çözmeyi amaçlamaktadır. Platform, birçok merkezi olmayan uygulamaya ev sahipliği yapıyor ve Ekim 2020 itibariyle, aynı zamanda stake ve verim çiftçiliğine de izin veriyor.

Zilliqa’da geliştirme çalışmaları resmi olarak Haziran 2017’de başladı ve test ağı Mart 2018’de yayına girdi. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra, Haziran 2019’da platform ana ağını başlattı. Zilliqa’nın yerel yardımcı program simgesi ZIL, ağdaki işlemleri işlemek ve akıllı sözleşmeleri yürütmek için kullanılır.

Fiyat olarak Neler Yaşanabilir?

Yazının girildiği dakikalarda 0.11 dolardan işlem gören Zilliqa, günde içinde 2.4% büyüme kaydetti. Geçen sene gördüğü All Time High (En Yüksek Fiyat) ise 0.52 dolar ve bu noktaya 52% uzaklıkta işlem görüyor.

Zilliqa, tamamen parçalanmış bir ağa dayanan dünyanın ilk halka açık blok zinciri olduğunu iddia ediyor. Bu, ölçeklenebilirlik sorununu çözdüğünü söylediği yüksek verim ve saniyede yüksek işlem hızı elde etmesini sağlar. Her parça işlemleri ayrı ayrı işlediğinden, ağ büyüdükçe ve parça sayısı arttıkça saniyede işlenebilecek işlem sayısı da artar. Ayrıca, kayıtlar işlendikten hemen sonra Zilliqa blok zincirine eklenir, yani onay için ek süre gerekmez.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...