Yeni iPhone Kullanıcılarının Dikkat Etmesi Gereken Şeyler

İster ilk akıllı telefonunuz olsun, ister Android’den geçiyor olun, iOS kullanmayı öğrenmek ilk başta zor gelebilir. İki işletim sistemi arasında bazı önemli farklar vardır ve iPhone ayrıca bir Android kullanıcısı olarak deneyimlemediğiniz donanım özelliklerini de içerir. Bundan dolayı, yeni iPhone kullanıcılarının dikkat etmesi gereken şeyler vardır. Peki yeni iPhone kullanıcılarının dikkat etmesi gereken şeyler nelerdir?

iCloud Saklama Alanı

iCloud, telefonunuz için çok önemlidir. Tüm fotoğraflarınızın, mesajlarınızın, uygulama verilerinizin ve daha fazlasının depolandığı yerdir. Ayrıca iCloud , Wi-Fi’ye bağlı olduğunuzda her gece iPhone’unuzu yedekler.

iCloud, Google Drive ve Dropbox’a benzer basit bir depolama hizmeti olarak da kullanılabilir. Bunun için yeterli depolama alanınızın olması gerekir.

iPhone’unuzu kullandıkça iCloud saklama alanınızın hızla tükenmeye başladığını görebilirsiniz. Bu, özellikle çok fotoğraf çeken biriyseniz geçerlidir, çünkü görüntüler depolama alanını hızla tüketir ve Apple size yalnızca 5 GB ücretsiz depolama hakkı verir Daha fazla depolama alanı için belli bir ücret ödemeniz gerekecek.

Aksesuar Uyumluluğu

Bir iPhone 12 veya daha yenisine sahipseniz iPhone SE modelleri hariç, telefonunuzda MagSafe vardır . Bunu duymuş olabilirsiniz. MagSafe, iPhone’unuza şarj cihazları, cüzdanlar ve piller gibi aksesuarlar takmanıza olanak tanır. Bu özellik, iPhone’unuzda yerleşik olarak bulunan dairesel bir mıknatıs halkası ve MagSafe uyumlu aksesuarlar kullanılarak çalışır. Dikkat etmeniz gereken durum, MagSafe uyumlu olmayan bir ürün almak olacaktır.

Sessize Alma Anahtarının Kullanımı

Birçok yeni kullanıcının fark edemediği en önemli özellik, iPhone’larındaki sessiz anahtarıdır. Apple’ın bir destek belgesinde belirttiği gibi, sessiz anahtarı, bildirim seslerini ve zil seslerinizi tek bir hareketle hızla susturmanıza olanak tanır . Anahtar, iPhone’unuzun sol üst tarafında, ses düğmelerinin üzerinde bulunur. Anahtar açık olsa bile Saat uygulamasında ayarlanan alarmların sesli olarak çalmaya devam edeceğini unutmayın.

Anahtarda görünen turuncu bir şerit varsa, yani anahtar aşağı konuma getirilirse, iPhone’unuzun sesi kapatılır. Turuncu şerit görünmeyecek şekilde yukarı konumdaysa, iPhone’un sesi kapatılmaz ve bir arama geldiğinde bildirim sesleri çalar ve çalar. Sessiz anahtarını aşağı konuma getirmediğiniz sürece, iPhone’unuzun sesini kısmanız, bildirim uyarılarını kapatmaz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...