Xbox Elite Controller’ınızı Tasarlayın: Xbox Design Lab Nedir?

Xbox Elite Wireless Controller Series 2, piyasadaki en iyi oyun aksesuarlarından biridir diyebiliriz. Gamepad 2019’da çıktığından beri üzerinde bazı özel renkler elde etmeyi seven oyuncular kendi imkanlarıyla bunları yapmıştı, bazı iyi haberler var. Microsoft, controller’ı da Xbox Tasarım Laboratuvarı’na ekledi; bu, artık onu istediğiniz renklerde ve daha önce hiç sunulmamış bir düzeye çıkarabileceğiniz anlamına geliyor.

Xbox Elite Controller’ınızı Özelleştirmek

Microsoft, üst yarı için farklı tonlarla oynamanın yanı sıra, denetleyicinin her harici parçasını da özelleştirebileceğinizi söylüyor. Bu, diğer bileşenlerin yanı sıra tetikleyicileri, tamponları, D-pad’i (çapraz şekilli veya yönlü) ve parmak çubuklarını içerir. ABXY düğmeleri, fermuar kulbu ve üst ve alt kasa için sekiz renk arasından seçim yapabilirsiniz. Kürekler ve D-pad, 10 renkten oluşan daha zengin bir seçim sunarken, parmak çubukları mütevazı bir dört renk seçeneği sunar.

Alıcılar ayrıca taşıma çantasını oyun kumandasının stiline uyacak şekilde özelleştirebilir. Tasarım merkezi, kontrol çubuğu parçaları ve diğer düğmeler için toplam 24 renk arasından seçim yapmanızı sağlar. Arkada metalik bir D-pad ve tetikleyici ekleme seçeneği bile var. İlham almak için kaybolduysanız, resmi Xbox Design Lab web sitesinde sergilenmek üzere zaten bir dizi sağlıklı tasarım ön ayarı var.

Xbox Design Lab Nedir?

2016’da başlatılan özelleştirme laboratuvarından bu yana ilk kez, kullanıcılar taban rengini ve parmak çubuklarının altındaki halkaları seçebilecek ve tamamen yeni bir tasarım özelleştirilebilirlik düzeyi ekleyebilecek. Apple’dan bir ipucu alan Microsoft, 16 karaktere kadar oynamanıza izin veren bir lazer gravür tesisi de sunuyor. Xbox Tasarım Laboratuvarı, yine bir Elite serisi denetleyici için bir ilk olan Xbox düğmesinin rengini değiştirmenize de izin verecek.

Bu, Microsoft’un oyunculara amiral gemisi kontrol cihazını tepeden tırnağa tamamen özelleştirmesine ilk kez izin verişi – ancak tüm bu tasarım esnekliği “cömert” bir fiyatla geliyor. Xbox Elite Series 2 denetleyicisinin fiyatı 149 ABD dolarıdır, ancak özelleştirilmiş değiştirilebilir bileşenlere bakıyorsanız, 210 ABD doları ile ayrılmanız gerekir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...