Cadillac Celestiq’e İlk Bakış: 300.000$

Cadillac Celestiq uzun zamandır hazırlanıyor ve markanın sıkı takipçileri beklemekten sıkıldı. Daha önce birkaç fotoğrafı ile beklentileri yükselten model, tam anlamıyla tanıtıldı. İşte Cadillac Celestiq’e ilk bakış!

Cadillac Celestiq Fiyatı ve Özellikleri

Cadillac, hemen hemen her otomobil üreticisi gibi, şimdiye kadar sınırlı sürümlerle sahneye çıktı, ancak Celestiq – tesadüfen, Lyriq ile kafiyeli olması için “Celestick” olarak telaffuz edildi – bunu yeni seviyelere yükseltiyor. Global Cadillac Başkan Yardımcısı Rory Harvey, şaşırtıcı derecede uzun fastback sedan için “El yapımı, burada, Warren, Michigan’daki teknik merkezimizde inşa edildi” diyor. Her biri bire bir olacak.

Her biri aynı zamanda – sadece Cadillac terimleriyle değil, daha genel olarak araba terimleriyle – inanılmaz derecede pahalı olacak. Celestiq sahipliği, bir tane satın almanız onaylanırsa, otomobil üreticisine göre 300.000 dolardan başlayacak. Yine de bu, Harvey’e göre “boş tuval” bir araba için ve potansiyel sahipler olasılıkları keşfettikçe fiyatın buna göre artması bekleniyor.

Günde 2’den Az Celestiq Üretilecek!

Cadillac, günde ikiden az araba üretecek ve aynı anda altıdan fazla üretmeyecek ve siparişten teslimata kadar her araç için toplam üretimin, ne kadar özelleştirmenin dahil olduğuna bağlı olarak aylar sürmesi bekleniyor.

Cadillac’ın yakalamasını umduğu şey bu. Orijinal konseptin üretim versiyonunu sergilemek için inşa edilmiş, tıpkı bu mavi örneğe benzeyen bir Celistiq’i eve götürdüyseniz, otomobil üreticisi büyük bir hayal kırıklığına uğrayacaktır. Görünüşünden ve hissinden dolayı hayal kırıklığına uğradığı için değil, egzersizin tüm amacı başka kimsenin sahip olmadığı bir şey yapmak olduğu için. Gerçekten de, Celestiq özeti, otomobil üreticisinin baş mühendisi Brandon Vivian’a göre “şimdiye kadarki en epik Cadillac’ı geliştirmek” idi.

Bu, zanaatkarları son teknoloji üretim süreçleriyle ve altında General Motors’un Ultium elektrikli platformuyla birleştirmeyi içeriyordu. Celestiq, tahmini 600 beygir gücü, 640 lb-ft torku ve – büyük boyutlarına rağmen, neredeyse bir Escalade SUV kadar uzun – tahmini 3,8 saniyede 0-100 km hız yapabilen tam bir EV’dir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...