Twitter CEO’su: Sosyal Medya Hızlanacak

Twitter’ın yeni CEO’su Parag Agrawal’ın net bir mesajı var: sosyal ağın geçmişte olduğundan çok daha hızlı hareket etmesini bekleyin.

Agrawal, Twitter’ın dizginlerini kurucu ortak Jack Dorsey’den aldığından bu yana ilk kez kamuoyu önüne çıktığında, en büyük önceliğinin “uygulamamızı iyileştirmek” ve Twitter’ın işleyişini kolaylaştırmak olduğunu söylüyor. Barclays teknoloji konferansında yaptığı yorumlar, aktivist yatırımcı Elliott Management’ın geçen yıl Twitter’ın yönetim kurulunu sarsmasının ve Dorsey’e yarı zamanlı CEO rolünden istifa etmesi için baskı yapmasının ardından geldi. Dorsey, Block’un (eski adıyla Square) CEO’su olmaya devam ediyor.

Twitter

Twitter Hızlanacak, Beraberinde Sosyal Medya da Hızlanacak

Sadece dokuz günlüğüne Twitter’ın CEO’su olmasına rağmen, Agrawal şimdiden üst sıralarında büyük değişiklikler yaptı. Geçen Cuma günü, her bölümü yöneten bir genel müdürle birlikte Tüketici, Gelir ve Çekirdek Teknoloji temel direkleri altında şirketi yeniden düzenledi. “Onları gerçekten hızlı hareket edebilmeleri için kurduğumuzu düşünüyorum” diyor. Değişikliğin bir parçası olarak, daha önce Dorsey’e rapor veren iki yönetici – mühendislik lideri Michael Montano ve tasarım ve araştırma başkanı Dantley Davis – Aralık sonunda ayrılmayı planlıyor.

Agrawal, kurulumun şirketi yavaşlattığını ima ederek, “Daha önce tek bir mühendislik organizasyonuna, tek bir tasarım araştırma organizasyonuna ve bunlara matrislenmiş ürün ekiplerine sahip olduğumuz işlevsel bir yapıda çalışıyorduk” diyor. Kayvon Beykpour, Bruce Falck ve Nick Caldwell olan üç yeni genel müdürle birlikte Lindsey Iannucci, Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandı. Agrawal’a göre, “Bizi gerçekten daha hızlı karar verme, daha net sahiplenme, artan hesap verebilirlik, geliştirilmiş operasyonlar, bu da genel olarak daha hızlı yürütme ve daha iyi sonuçlar ile sonuçlanacak olan bu yeni yapıdaki operasyonel titizliğimizi geliştirmemize yardımcı olacak.”

Hıza odaklanması, yaklaşık 30 dakikalık röportaj boyunca tekrar eden bir temaydı. Baş teknoloji sorumlusu olarak önceki görevinde, ürünlerin daha hızlı sevk edilebilmesi için şirketin eski teknik yığınını nasıl yeniden oluşturmaya odaklandığını açıkladı. Değişiklikleri kapıdan çıkarmak için ekipler arasında “olması gereken çok fazla koordinasyon nedeniyle yavaş karar verme” olduğunu itiraf etti. Yorumları, Twitter’ın halka açıldığından beri yatırımcıların beklentilerini karşılamadığının ve şirketin yıllar içinde kullanıcı davranışlarındaki değişiklikleri ele almakta yavaş davrandığının doğrudan kabulü anlamına geliyordu.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...